A technikai feltételek mindenképpen jobbak lettek, az emberek hozzáállása pedig apránként, de folyamatosan javul.
Míg 2016 első fél évében 575 esetben sikerült visszaadni a beteg életét gyors helyszíni beavatkozással, addig 2019 első felében már 1009 ilyen esetet regisztráltak – közölte az Országos Mentőszolgálat az MTI-vel. A soproni helyzet is rímel erre: a helyi mentősök tapasztalatai szerint ez a javuló felszereltség mellett a hősiesebb civileknek is köszönhető - írta a sopronmédia.hu.
- Az egyik felszerelés, amelyet az újraélesztés során tudunk használni, a defibrillátor monitor. Számtalan paraméter mellett ez alkalmazható vérnyomásmérésre, EKG készítésre. Illetve alkalmazni tudjuk, mint manuális defribillátort, az operátora irányítja az EKG kép alapján – kezdte így az új, korszerű eszközök bemutatását Dr. Varga Eszter, a Soproni Mentőállomás oxiológusa. - Mellette találhatóak az infúziós pumpák, amelyeket akkor tudunk használni, ha sikeres volt az újraélesztés és a keringés újraindult. Ekkor tudunk vele olyan gyógyszert adagolni, amelyet folyamatosan, hosszú távon kell a szervezetbe juttatni. Ezek új készülékek, most kapta őket az Országos Mentőszolgálat – fűzte hozzá.
Az oxyológus úgy látja: a mentősök technikai feltételei az elmúlt években folyamatosan javultak Sopronban is. - Sok eszközünk az elmúlt években is adott volt, mint például a gyógyszeres pumpák és a monitorok. De ezeknek is folyamatosan javul a minősége és korszerűbbek is lesznek. Teljesen új eszköz viszont a mellkaskomprimáló, amelyből a Soproni Mentőállomás is kapott.
A Soproni Mentőállomáson dolgozók szerint az utóbbi időszakban Sopronban és környékén is javultak az újraélesztés feltételei. - A technikai feltételek mindenképpen jobbak lettek, az emberek hozzáállása pedig apránként, de folyamatosan javul. Most már nem mennek el olyan nagy arányban a rosszul lévő emberek mellett, oda mernek menni hozzájuk és segítséget is hívnak – tudta meg a lap Dr. Varga Esztertől.