• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

"Korlátok nélkül" - Ünnepélyes eszközátadó Budapesten

Hírek 2019.10.02 Forrás: MEOSZ

A program keretében 600 súlyosan mozgáskorlátozott embernek tudnak segítséget nyújtani.

Újabb állomásához érkezett a Mozgáskorlátozottak Egyesületeinek Országos Szövetsége (MEOSZ) Korlátok nélkül – mozgáskorlátozott emberek infokommunikációs akadálymentesítése című programja. A 728,24 millió forint vissza nem térítendő uniós támogatással megvalósuló projektben a súlyosan mozgáskorlátozott emberek állapotának és szükségleteinek komplex kiértékelését követően megkezdődik az egyéni igényekhez igazított tabletek kiosztása. A Széchenyi 2020 program keretében 600 súlyosan mozgáskorlátozott embernek tudnak segítséget nyújtani úgy, hogy az infokommunikációs akadálymentesítés révén önállóan tudják intézni mindennapi ügyeiket - áll a szövetség közleményében.

A MEOSZ Korlátok nélkül, mozgáskorlátozott emberek infokommunikációs akadálymentesítése című, Széchenyi 2020 program keretében megvalósuló projektje azt tűzte ki célul, hogy elősegítse a mozgáskorlátozott emberek társadalmi felzárkóztatását és könnyebbé tegye számukra a közszolgáltatásokhoz való hozzáférést. A pályázat célja a súlyosan mozgáskorlátozott emberek önrendelkezésének, önálló ügyintézésének elősegítése, melyben az ország egész területén elérhető sorstársi rehabilitációs mentoraink nyújtanak támogatást.

A pályázatban eddig közel 600 mozgáskorlátozott, illetve kommunikációjában akadályozott személy vesz részt, akik egy része a mentorok közreműködésével már használja is az egyéni szükségleteikhez igazodó eszközöket. A projekt most újabb állomásához érkezett; megkezdődik a tabletek kiosztása. A tabletek a könnyebb hozzáférést biztosítják a kerekesszékes emberek közügyintézéshez, és társadalmi aktivitásához.

A program a tagszervezetek bevonásával és sorstársi rehabilitációs mentorok közreműködésével valósul meg. A projekt révén olyan súlyosan mozgáskorlátozott, kommunikációjában akadályozott emberekhez is eljutottak, akik eddig rejtve voltak a társadalom előtt. Ezeknek az embereknek az elérésében, a velük való együttműködésben a mentorokra és az egyesületekre is nagy feladat hárul.

"Az együttműködés hatékonyságát mutatja; úgy lépünk fel közösen a mozgáskorlátozott emberek érdekében, hogy miközben helyi szinten az egyéni sorsokat segítjük az önrendelkező élet megteremtése érdekében, országos szinten azért küzdünk, hogy a projekt eredményei a fogyatékosságügyi szakpolitika részévé váljanak – fogalmazott Kovács Ágnes, a MEOSZ elnöke. 

Kapcsolódó hírek