A fiatalok és középkorúak szinte egyenlő arányban, 48-47 százalékban vélik úgy, hogy nem megfelelő az intézkedés csomag.
A magyarok csaknem egyharmada szerint a kormány egészségügyi szempontból jól kezeli a járványt, míg ötödük szerint az eddigi intézkedések jók, de továbbiak is szükségesek lennének - derül ki a Pulzus Kutató a Napi.hu megrendelésére készített legújabb kutatásából. Nemek, életkor és iskolai végzettség alapján nagyon megosztott a magyar társadalom a járványkezelés kapcsán - írta a lap.
A felnőtt magyar lakosságra reprezentatív mérés alapján az emberek 31 százaléka teljesen megfelelőnek tartja a kormányzati járványkezelést, 22 százalék pedig úgy látja, hogy az eddigi lépések jók, de szükségesnek tartana továbbiakat is. Vagyis 53 százalék, a lakosság több mint fele úgy véli, hogy az irány így vagy úgy, de jó. Összesen 44 százalék szerint nem megfelelő a probléma központi kezelése. A teljes lakosságon belül pedig 3 százalékra rúg a járványtagadók tábora.
Az alap- és felsőfokú végzettségűek mindössze 2-2 százaléka nem hisz a koronavírus-pandémiában, de a középfokú iskolázottságúaknál már 5 százalék szkeptikus.
Ennél is érdekesebb, hogy Budapesten belül szinte nincsenek járványtagadók, a megyeszékhelyeken hozzák az országos átlag 3 százalékot, de a városokban 1 százaléknyi az arányuk csak. Vidéken a községekben viszont kiugróan sokan nem hiszik el a betegség tömeges terjedését: 7 százalék mondja azt, hogy nincs járvány.
A férfiak és nők 30-33 százaléka látja úgy, hogy jók a kormány intézkedései, de míg a nők 26 százaléka másfajta intézkedéseket is elvárna, addig a férfiaknál ez az arány csak 17 százalékos. Élesebb a különbség ott, hogy a férfiak 50 százaléka szerint egyáltalán nem megfelelő a kormány tevékenysége a járvány elleni védekezésben, míg a másik nemnél ez csak 38 százalék. Továbbiak a cikkben