A projektek között például olyan ígéretes innovációk szerepelnek, mint az öregedési folyamat feltárására, a fertőzések kezelése.
Lezárult a 2023. évi Gyorsítósáv pályázat szakmai értékelése, a szakértők a benyújtott 52-ből 22 projektjavaslatot ajánlottak támogatásra, összesen több mint 5,6 milliárd forint értékben- közölte a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Hivatal (NKFIH).
Annak érdekében, hogy valamennyi projekt támogatásban részesülhessen, a Kulturális és Innovációs Minisztérium döntést hozott, az eredetileg 2 milliárd forintos keretösszeget 5,6 milliárd forintra emelte.
A tájékoztatás szerint a jelentős tudományos vagy műszaki újdonságtartalommal rendelkező termékek, technológiák vagy szolgáltatások kifejlesztéséhez projektenként 300 millió forint vissza nem térítendő támogatást nyújt az NKFIH. A támogatásra jelölt projektek között olyan ígéretes innovációk szerepelnek, amelyek például az öregedési folyamat feltárására, a fertőzések kezelésére vagy a közbiztonság javítására adnak ígéretes megoldásokat.
A Gyorsítósáv program keretében a hazai egyetemek és kutatóintézetek tudáskapacitására építve születhetnek új, innovatív termékek, szolgáltatások és eljárások, amelyek a Neumann János Programban meghatározott fókuszterületekhez igazodva az egészséges élethez szükséges megelőző, gyógyító és ellátó rendszerek, a gazdaság zöldítését célzó körforgásos rendszer és a digitális átállást támogató folyamatok terén kínálhatnak majd hatékony, piacképes megoldásokat - írták.
Felidézik: A beérkezett projektjavaslatok közel fele az egészséges élet fókuszterületén, több mint egyharmada pedig a digitalizáció témáiban tervez fejlesztéseket.
Az értékelési folyamat legfontosabb szakmai szűrőjén most átjutott pályázók következő lépésként 2024. augusztus 15-ig adhatják be támogatási kérelmüket az NKFI Hivatalhoz a támogató szakmai vélemény birtokában. A végső támogatói döntés 2024 szeptember végéig várható - közölték.