Világkongresszus Budapesten: az alaptudományoktól a népegészségügyig.
Milyen tényezők játszanak szerepet a betegségek kialakulásában a testi elváltozásokon kívül? Hogyan mérhető tudományos módszerekkel a lelki és társadalmi hatások szerepe? Hogyan segíthető a kórképek megelőzése és kezelése a magatartásorvoslás módszereivel? Ilyen és ezekhez hasonló kérdésekre keresi a választ a magatartástudomány, amely az embert, az egészséget és a betegséget a testi, lelki és szociális folyamatok kölcsöhatásában vizsgálja. Bár ez a szemlélet a világban és hazánkban is erősödik, a szakterület tudományos eredményei, modelljei az orvosok és az egészségügyben dolgozók többsége számára még kevéssé ismertek.
E területen (is) előrelépést kínál az idei évben sorra kerülő 12. Magatartástudományi Világkongresszus (International Congress of Behavioral Medicine, ICBM), amelynek 2012. augusztus 29. és szeptember 1. között Budapest ad otthont. A magatartásorvoslás tudományterülete legnagyobb és legrangosabb nemzetközi rendezvényének témája: „Az alaptudományoktól a klinikai kutatásig és népegészségügyig".
A kétévente megrendezésre kerülő konferencia témakörei a magatartástudomány teljes spektrumát felölelik, az alapkutatástól kezdve a klinikai kutatásokon keresztül a népegészségügyi kérdésekig, különös tekintettel a krónikus betegségek megelőzését és hatékony kezelését célzó beavatkozásokra. A rendezvényen nagy hangsúllyal kerülnek terítékre olyan hazánkban is nagy jelentőséggel bíró kérdések, mint a cukorbetegség terhei, a kardiovaszkuláris magatartásorvoslás vagy a daganatos megbetegedések megelőzésének témája.
A várhatóan több mint hétszáz, a magatartástudományok különböző területein tevékenykedő résztvevővel zajló 12. ICBM kitűnő lehetőséget kínál a világ minden tájáról érkező magatartástudományi szakértőkkel és a témához kapcsolódó tudományágak képviselőivel való találkozásra és eszmecserére. A szervezők szeretettel várják a magyar érdeklődők és kollégák jelentkezését is. További információ a rendezvényről