• nátha
    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

    • Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

      Tízből csak három magyar fújja ki helyesen az orrát

  • melanóma
    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

    • Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

      Orvosi bravúr került a Guinness Rekordok Könyvébe

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

      Egynapos sebészet: új szakmai kollégiumi tagozata van a területnek

    • Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

      Megnyílt az egynapos sebészeti ellátás Csepelen

    • Covid-kátyúból kilábaló egynapos sebészeti ellátások

      Covid-kátyúból kilábaló egynapos sebészeti ellátások

Még lehet pályázni az egészségértés díjra

Hírek 2019.10.07 Forrás: Weborvos
Még lehet pályázni az egészségértés díjra

Horváth Ildikó államtitkár a Nekem Szól! Egészségértés Díj fővédnöke, újabb szakmai partnerekkel bővült a 2019-es pályázat.

Még két hétig, október 20-ig lehet pályázni az idén negyedik alkalommal meghirdetett Nekem Szól! Egészségértés Díjra, melynek fővédnökségét Horváth Ildikó egészségügyért felelős államtitkár vállalta el. A pályázathoz idén partnerként újabb neves egészségügyi szervezetek, köztük a Magyar Orvosi Kamara, a Magyar Gyógyszerészi Kamara és a Magángyógyszerészek Országos Szövetsége is csatlakoztak. Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) által elindított, több mint egymillió forint összdíjazású megmérettetés célja, hogy minél több ember ismerje meg az ország legjobb egészségértést fejlesztő programjait.

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete (AIPM) 2016-ban indította útjára a népszerű pályázatot, mely a legsikeresebb, egészségértést fejlesztő hazai programokat gyűjti össze és díjazza, valamint mutatja be a közvélemény számára. Az egészségértés ügyének felkarolásával az AIPM minél több emberhez szeretné eljuttatni az üzenetet: fontos, hogy jól értsük és használjuk az egészségünkkel kapcsolatos információkat. A jobb egészségértésűek ugyanis inkább követik a kezelési előírásokat, gyakrabban vesznek részt szűrővizsgálatokon, kevesebb krónikus betegségben szenvednek, jobb az általános egészségügyi állapotuk, és tovább élnek.

„A már most is működő népegészségügyi célú vagy betegtájékoztató programok mellett még több olyan országos és helyi kezdeményezésre van szükség, melyek hozzájárulnak az emberek egészségértésének növekedéséhez. Célunk, hogy minél többen képesek legyenek jobban eligazodni az egészségügyi kérdésekben, hatékonyabban tájékozódni az egészségügy rendszerében, javuljon kommunikációjuk az egészségügyi szakemberekkel, és így egészségesebben élhessenek, valamint közvetve csökkenjen az egészségügyi ellátórendszer leterheltsége” – mondta el a pályázat kapcsán Dr. Holchacker Péter, az AIPM igazgatója.

A korábbi évektől eltérően a pályázatokat idén új weboldalon, a www.nekemszol.hu-n keresztül küldhetik be a jelentkezők, ahol a zsűri által kiválasztott legjobb 20 (kategóriánként 5-5) pályaműről a közönség is szavazhat. A legtöbb voksot begyűjtő projekt közönségdíjat kap a zsűri által odaítélt díjak mellett. A Nekem Szól! 2019 Egészségértés Díjra még közel két hétig, azaz október 20-ig

az alábbi területekről várják a pályaműveket:

• Egészségügyi intézmények és egészségügyi szakemberek

• Társadalmi szervezetek, egyéb állami és gazdálkodó szervezetek és szakembereik

• Média és a kommunikációs ipar szereplői

• Egészségipar szereplői

Az első három kategória minden győztese bruttó 200.000 forintos, míg a második helyezettek egyenként bruttó 100.000 forintos, a harmadik helyezettek pedig egyenként 50.000 forintos pénzdíjban részesülnek, míg az Egészségipar szereplői kategória díjazottjai külön pénzdíjban nem részesülnek. A közönségdíj nyertese bruttó 200.000 forint pénzdíjban részesül.

A pályázatra 2018. október 1. és 2019. október 31. között Magyarországon futó vagy folyamatban lévő egészségértést támogató projektekkel lehet nevezni. A részletes pályázati kiírás és a további feltételek a www.nekemszol.hu oldalon érhetőek el.

Legolvasottabb cikkeink