A kétnapos konferencián külön előadás foglalkozik majd például Babits Mihály művei és a röntgen összefüggéseivel.
Irodalom és betegség kapcsolatáról rendeznek kétnapos konferenciát csütörtökön és pénteken az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) Bölcsészettudományi Karán, Budapesten.
A Fiatal Írók Szövetsége (FISZ) és az ELTE Összehasonlító Irodalom- és Kultúratudományi Tanszék közös tanácskozásának célja feltárni a betegség különböző irodalmi megjelenési formáit, nyelvi-poétikai vonatkozásait. Az előadások a betegség 20. századi és kortárs irodalomban betöltött szerepével és funkciójával vetnek számot - közölték a szervezők.
Csütörtökön délelőtt többek között Lénárt Tamás ad elő az autizmusról mint Nádas Péter Világló részletek című regényének poétikai szervezőelvéről, Bartal Mária a betegség különféle reprezentációit veszi számba Németh Zoltán, Takács Zsuzsa és Schein Gábor kortárs magyar költők műveiben. Szabó Marcell Poétika és patológia - Az írás mint megbetegedés Tandorinál címmel ad elő. A délutáni szekcióban Pótó Júlia Babits Mihály művei és a röntgen kapcsolatáról fog beszélni, Nagy Hilda előadásában a betegséget mint kötetszervező elvet mutatja be Karinthy Frigyes és Kosztolányi Dezső példáján keresztül.
Pénteken mások mellett Tóth Kinga Holdvilágképűek című kötetén keresztül vizsgálja a betegség poétikáját Gorove Eszter, míg Kiss A. Kriszta az "álomkórság" megjelenését mutatja be Jósika Miklós és Babits Mihály regényeiben, Németh Eszter pedig Kurtág György Mi is a szó című darabjáról ad elő - derül ki a konferencia programjából.