• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

MSZP: hogyan kell küzdeni az abortusz ellen?

Hírek Forrás: MTI

A szocialisták szerint felvilágosítással és a fogamzásgátlók árának csökkentésével lehet eredményt elérni.

Az MSZP nem a nők önrendelkezési jogának csorbításában, hanem a felvilágosító programok támogatásában és a fogamzásgátlók árának csökkentésében látja az abortusz elleni hatékony küzdelem eszközét.

A szocialisták arra reagáltak így, hogy kereszténydemokrata képviselők elvonnák a jövő évi költségvetéséből a terhességmegszakításra előirányzott 400 millió forintot, és azt örökbefogadások ösztönzésére, illetve gyermek és ifjúsági üdültetésre fordítanák.

Demeter Márta, az MSZP XIV. kerületi elnökségének tagja és Bangóné Borbély Ildikó, a Hajdú-Bihar megyei pártelnökség tagja az MTI-nek csütörtökön küldött közleményében arra szólította fel Pálffy István és Sáringer-Kenyeres Tamást, hogy vonják vissza erre irányuló javaslatukat. Mint megjegyezték, mivel a csaknem 30 cezer forintba kerülő beavatkozáshoz csak a szociálisan rászoruló nők kaphatnak támogatást, a javaslat a kormány szegényellenes intézkedései közé illeszkedne.

Azt írták: tévhit, hogy az abortusz pusztán gazdaságpolitikai és/vagy adminisztratív eszközökkel való szabályozása felszámolhatja vagy érdemben csökkentheti a művi terhességmegszakítások számát, valójában nők ezreinek életét veszélyeztetve csak sokkal veszélyesebbé teszi azt. Hangsúlyozták, hogy az MSZP ehelyett a felvilágosító programok támogatásában és a fogamzásgátlók árának csökkentésében látja az abortusz elleni hatékony küzdelem eszközét.

A két KDNP-s politikus költségvetési kapcsolódó javaslatának indoklásában kifejtette: a büdzsé 400 millió forintot irányoz elő abortuszra; ebből az összegből azokat a terhességmegszakításokat finanszírozzák, amelyekre nem a várandós nőnél vagy a magzatnál fennálló súlyos egészségügyi ok miatt - e beavatkozások költségeit ugyanis az Egészségbiztosítási Alap fizeti -, hanem egyéb okok miatt kerül sor. A kormánypárti képviselők ezt az összeget az örökbefogadások ösztönzésére, az örökbefogadói gyes összegének emelésére, továbbá a gyermekek védelmét, támogatását szolgáló programok, pályázatok támogatására fordítanák.