• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Nincs esély a visszavonulásra

Hírek Forrás: MTI

Az SZDSZ bizakodó az egészségügyi reform folytatásában.

Az SZDSZ nem akarja "új alapokra" helyezni az átalakítást - mondta Horn Gábor, a liberális párt ügyvivője az SZDSZ hétfői budapesti frakcióülése után tartott sajtótájékoztatón.

"Megállapodtunk egy kompromisszumban, ami nagyon messze van az SZDSZ eredeti álláspontjától, és nem látunk lehetőséget további tartalmi változásra" - fogalmazott Horn Gábor. Hozzátette: bíznak abban, hogy a törvényt december középén megszavazza az Országgyűlés, és a végső változat tükrözi a nyári koalíciós megállapodást.

A liberális ügyvivő azt mondta, a szocialisták a törvényjavaslathoz benyújtandó mintegy 50-60 módosító indítványáról egy munkacsoport keretében fognak tárgyalni. (Az MTI úgy tudja, jóval több, mintegy 110 módosító indítvány készült el eddig a törvényjavaslathoz.)

Horn Gábor kiemelte: az MSZP és az SZDSZ is a legfontosabb kérdésnek tartja az egészségügyi ágazat átalakítását, és a reform mindkét párt közös érdeke.

Horváth Ágnes liberális egészségügyi miniszter úgy fogalmazott, hogy nagyobb kérdésekben nem látják a visszavonulás esélyét, hiszen a tárca a koalíciós megállapodásnak megfelelő törvényjavaslatot készített elő."A nagy kérdések rögzítettek, azt a koalíció megtárgyalta" - fűzte hozzá Horváth Ágnes.

A szakminiszter kitért a jövő évi büdzséhez a költségvetési bizottság által benyújtott, a gyógyszer-gazdaságossági törvényt érintő módosító indítványra, amely azt javasolja, hogy a gyógyszereknél a fix összegű támogatás felülvizsgálatára (az úgynevezett fixesítésre) az évenkénti négy alkalom helyett csak kétszer kerüljön sor. Horváth Ágnes szerint ez a módosító azt jelenti, hogy a betegek fizessenek többet, ami - mint megjegyezte - elfogadhatatlan.

Horn Gábor közölte: a vasárnapi informális koalíciós egyeztetésen nemcsak az egészségbiztosítási reform, hanem a vasúti szárnyvonalak, a villamosenergia-piac és az adórendszer ügye is napirenden volt, de ezekről a kérdésekről "általában" beszélgettek.