Semmelweis Garancia Védjegyre pályázhatnak az egészségügy területén működő civil szervezetek.
A transzparens, átlátható adományozás elősegítése érdekében az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egészségügyért Felelős Államtitkársága, az Emberi Erőforrások Minisztériuma Egyházi, Nemzetiségi és Civil Társadalmi Kapcsolatokért Felelős Államtitkársága, az Országos Betegjogi, Ellátottjogi, Gyermekjogi és Dokumentációs Központ (OBDK) és a Nemzeti Betegfórum az elmúlt időszakban közös szakmai konzultáció során alakította ki a Semmelweis Garancia Védjegy működésének kereteit, amelyre a civil szervezetek 2015. március 23-ától pályázhatnak - tudatta közleményében az egészségügyi államtitkárság.
A védjegy a társadalom egészségügyi adományozás iránti bizalmának erősítésével az adományozók 1% felajánlásánál hozott döntését kívánja segíteni.
A pályázó civil szervezetek az OBDK koordinálásával működtetett Semmelweis Garancia Védjegy oldalon szereplő nyomtatványok benyújtásával önkéntes, saját nyilatkozataik szerinti vállalás alapján 2 éves időtartamra ingyenesen igényelhetik a Védjegyet, melynek odaítéléséről az azt működtető és fenntartó tagokból álló Semmelweis Garancia Védjegy (SGV) Bizottság dönt.
A védjegybirtokos a Semmelweis Garancia Védjegyet jogosult kommunikációs tevékenysége során logóként használni, PR és promóciós anyagain, illetve honlapján, az elektronikus és nyomtatott médiában feltüntetni, megjeleníteni. Az odaítélt Védjegyet megszerző civil szervezet neve a Védjegy honlapján elérhető, segítve ezzel a társadalom tájékozódását.
Az SGV Bizottság 2015. május 7-én tartja első ülését.