Megalakult az immuno-onkológiai orvos-munkacsoport az új terápiás irányért.
2013. november 14-én, a Magyar Onkológusok Társaságának XXX. Kongresszusán megalakult az immuno-onkológiai orvos-munkacsoport a pécsi Tudásközpontban. A megalakulás célja a hazai immuno-onkológiai területen végbemenő folyamatok szakmai felügyelete és irányítása, a terület fejlesztése - tudatták a hírt közleményben. A csoport alapító tagjai: Prof. dr. Liszkay Gabriella (Országos Onkológiai Intézet), dr. Géczi Lajos (Országos Onkológiai Intézet), dr. Dank Magdolna (SE ÁOK Radiológiai és Onkoterápiás Klinika), Prof. dr. Tímár József (SE AOK II. sz. Patológiai Intézet)
Az immuno-onkológia kulcsfontosságúvá vált, tekintve, hogy az ezen mechanizmus alapján ható terápiák új szakaszba léptek. A terápiás elvek folyamatosan változnak, de leszögezhetjük: ha az immunrendszer képessé válik a daganat felismerésére és elpusztítására, hosszú távú túlélés mutatkozik. Klinikai vizsgálatok és túlélési elemzések bizonyítják, hogy ez a daganatok kezelésének újabb alappillére.
A kutatási eredmények azt igazolják, hogy akár a daganatok új meghatározó gyógymódjává válhat, ha figyelembe veszünk egy fontos alapelvet: a sikeres terápiák előfeltétele a daganat elleni immunválaszok aktiválása, újraaktiválása – hangzott el a munkacsoport alakuló ülésén.
Az immuno-onkológiai munkacsoport az elkövetkező hónapokban különböző szakmai fórumokon fogja ismertetni a területen történt változásokat és eredményeket, illetve döntéshozókkal egyeztetnek az immunonkológiai terápiákkal kapcsolatos szabályozási kérdésekről - áll a közleményben.