A Népszava interjút közöl Repa Imrével.
A biztosítási reformmal kapcsolatban kifejtette, hogy az átalakítástól főleg tisztább jogi-, illetve ellátási viszonyok kialakulását várja, mivel szerinte „az új felépítés révén szakmai, minőségi rendet lehet teremteni". Azt a feltételezést viszont nem tartja lehetségesnek, hogy a reform megvalósítása az ellátás ellehetetlenüléséhez is vezethet.
A Fidesz bejelentéséről - miszerint ha hatalomra kerülnek 2010-ben, akkor visszaállítják a mostani társadalombiztosítást - pedig úgy nyilatkozott, hogy a biztosítási reform az „az államosításhoz és a privatizációhoz" hasonló folyamat, amit igen nehéz lesz visszafordítani.
Repa Imre ugyanakkor több ponton is bírálja az eddigi reformokat. Szerinte például hasznos lett volna, ha nem „fűnyíróelvű" lett volna az elvonás, hanem súlyozott, s a súlyponti kórházaknak több forrást biztosítottak volna. „Az intézményi struktúra valódi átalakítása elszalasztott lehetőség maradt" - jelentette ki a szakember, hozzátéve azt is hogy szükséges az eladósodott intézmények egyszeri konszolidációja, amelyre fedezetet ad az egészségügyi büdzsé többlete. A konszolidációt viszont szigorú feltételekhez kell kötni, például az egy városon belül működő kórházakat ennek keretében össze kell vonni, hogy az intézmények adósságai ne képződjenek újra.
Szintén a hibák között említi azt a jelenséget, hogy csökkent a szakrendelőkben kezelt betegek, illetve a krónikus és a rehabilitációs ellátásban részesülők száma is. Repa Imre azt is kifejtette, hogy szerinte szükséges lenne például a 24 órás sürgősségi ellátást, a rák-, illetve a szívbetegségek gyógyítását vagy a gyerekellátást kiemelni, és a súlyponti intézményekben kiemelten finanszírozni.