Az a téboly, amelyet a dzsinnek szabadítottak őseinkre ugyanaz, amely ott várakozott minden emberi szívben.
Világszerte óriási várakozás előzte meg Salman Rushdie legújabb regényét, amely szeptember 8-án jelent meg angol nyelven, alig több, mint egy hónappal később pedig már a magyar olvasók is kézbe vehetik. A Két év, nyolc hónap, huszonnyolc éjszaka világában a földön káosz uralkodik: egy nagy vihar után emberek emelkednek a levegőbe, mintha megszűnne a tömegvonzás, az emberek és a dzsinnek világa közt hasadékok nyílnak, amelyeken dzsinnek áramlanak át, hogy uralmuk alá hajtsák a földet. Eközben Mr. Geronimo, a két lábbal a földön álló kertész különös viszonyba keveredik Dunjával, a dzsinn hercegnővel, aki a világok háborújában az emberek oldalára áll.
„A legkiválóbb írók azonban régen is azt hangsúlyozták, amit ma már tudunk: hogy a dzsinnek a tulajdon világukban élnek, amelyet fátyol választ el a miénktől, és hogy ez a fenti világ, amelyet néha Perísztánnak, vagyis Tündérországnak neveznek, igencsak hatalmas, bár természete rejtve van előttünk."
Az indiai származású Salman Rushdie 1981-ben Az éjfél gyermekeivel robbant be az irodalmi köztudatba. Olyannyira, hogy azonnal meg is kapta érte a Booker-díjat, sőt huszonöt esztendővel később még az úgynevezett Bookerek Bookerét is. Műveinek világa a New York Times Book Review szerint „olyan, mintha egy kontinens rátalálna a hangjára".