Évről évre az ázsiai szigetországban vet véget a legtöbb ember önkezével az életének.
A japán kormány megbízásából készült felmérés szerint a húszas éveikben járó helyi fiatalok több mint negyede gondolt már öngyilkosságra. Évről évre az ázsiai szigetországban vet véget a legtöbb ember önkezével az életének.
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) becslése szerint a világon Japánban a legmagasabb az öngyilkosságot elkövetők aránya. A 128 millió lakosú szigetországban évente átlagosan 30 ezren vetnek véget önkezükkel az életüknek, miután úgy érzik, nem tudnak megküzdeni a munkanélküliség, a családi vagy egészségügyi problémák jelentette gondokkal.
A japán kormányiroda rendszeresen készíttet kutatásokat az öngyilkossági szándék felmérésére. A China Post beszámolója szerint a legfrissebb vizsgálatot a közelmúltban hozták nyilvánosságra, amelynek eredményei riasztó adatokat mutatnak.
A 2000 felnőtt válaszadó megkérdezésével készült vizsgálat szerint a megkérdezettek 23,4 százaléka fontolgatta már az öngyilkosságot, amely érték közel 4 százalékos emelkedést jelent a 2008-as azonos témájú felmérés adataihoz képest. A válaszok szerint a nők 27, a férfiak 19 százaléka mérlegelte már annak lehetőségét, hogy véget vet életének.
A kutatás rámutat, különösen a húszas éveikben járó fiatal japánok körében magas az öngyilkossági hajlam. A korosztályba tartozók 28,4 százaléka gondolt valaha a halál lehetőségére. Tavaly – vélhetően az országot megrázó súlyos természeti katasztrófa hatására – az öngyilkosságot fontolgató huszonévesek aránya elérte a 36 százalékot.