A magyar felnőttek több mint negyede veszélyeztetett játékosnak tekinthető.
Három év alatt legalább a háromszorosára nőhetett a hazai szerencsejáték-függők száma. A 15-17 év közötti fiatalok különösen veszélyeztetettek – ez a következtetés vonható le a Szerencsejáték Zrt. legfrissebb felmérésének adataiból - írta a Világgazdaság.
A 2018-as szerencsejáték-függőségi térképalapján három év alatt többszörösére nőtt a szenvedélybetegnek tekinthető játékosok száma. A játékszervező két-háromévente vizsgálja a túlzásba vitt szerencsejáték-használat társadalmi méretét. A kutatás során összesen 4000, 15 év feletti személyt kerestek meg, 2000-et online és 2000-et személyesen.
A március végén nyilvánosságra hozott legfrissebb, 2018 nyarán felvett adatok szerint a magyar felnőtt lakosság 4 százaléka tekinthető szerencsejáték-függőnek, 10 százalék mérséklet rizikófaktorú, és további 17 százalék az alacsony rizikófaktorú csoportba tartozik. A szenvedélybetegek mellett tehát a magyar felnőttek több mint negyede veszélyeztetett játékosnak tekinthető.
A magyarok nagyobb részének nem okoz problémát a szerencsejáték (41 százalék), további 28 százalék pedig azt állította, hogy nem játszik szerencsejátékot.
A Szerencsejáték Zrt. a felnőttek mellett a 15-17 év közötti fiatalok játékszokásait is megvizsgálta. A fiatalok 4 százaléka küzd a betegséggel, további 25 százalékuk pedig veszélyeztetett – 14 százalék mérsékelt, 11 százalék pedig alacsony rizikófaktorúnak számít. Ezek az arányok nagyjából egybevágnak a 18 év felettiek attitűdjeivel, mégis fenyegetőbb a fiatalok függőségi helyzete, többségük – 58 százalék – ugyanis a felnőttekkel ellentétben egyáltalán nem játszik.
Akik viszont játszanak, nagyobb arányban válnak függővé, mint a felnőttek, hiszen azok körében, akik kapcsolatba kerültek valamilyen szerencsejátékkal, a 18 év alattiak 69 százalékának okoz valamilyen problémát, míg a felnőtteknél 43 százalék ez az arány. További részletek a teljes cikkben.