Nyíregyházán ugyanakkor a polgármester visszavonta a füstködriadó tájékoztatási fokozatát a javuló levegőminőség miatt.
Szegeden annak érdekében, hogy ne növekedjen a szálló por koncentrációja, kérték az érintetteket, hogy mérsékeljék a szilárd- és olajtüzelésű fűtőberendezések használatát, az ezeket alkalmazó ipari létesítményeket pedig arra kérték, hogy negyedével csökkentsék a füstgázkibocsátást. A gépjárműhasználóktól azt kérték, hogy válasszák a tömegközlekedést - tájékoztatta a polgármesteri kabinet az MTI-t.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szegedi magaslégköri obszervatóriumának tájékoztatása alapján a légszennyezést csökkentő időjárási változás csak csütörtöktől várható a Tisza-parti városban - áll a közleményben.
Az Országos Közegészségügyi Központ (OKK) környezet-egészségügyi igazgatóságának térképén kedden a szálló por magas koncentrációja miatt Szegedet jelölték a veszélyes levegő minőséget jelző piros, 14 másik települést - köztük a fővárost - egészségtelen levegő minőséget jelző narancssárga színnel.
Több városban, így Budapesten, Miskolcon, Sajószentpéteren, Debrecenben, Nyíregyházán hétfőn rendelték el a szmogriadó tájékoztatási fokozatát a levegő romló minősége miatt. Ezt az intézkedést Nyíregyházán kedden visszavonták.
(Képünkön: Poros, ködös levegő Debrecen felett 2017. január 3-án. A városban január 2-án életbe lépett a füstködriadó tájékoztatási fokozata. MTI Fotó: Czeglédi Zsolt)