• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Sziget: Már ezer embert kellett ellátni

Hírek Forrás: MTI

Sok az ájulás annak ellenére, hogy az egészségügyi szolgálat is oszt vizet.

Körülbelül ezer embert kellett ellátni szerda reggelig a Szigeten. A legtöbben végtagsérülésekkel jelentkeznek, de a hőség is gondokat okoz.

A Sziget egészségügyi szolgálata körülbelül 450 emberrel dolgozik a fesztiválon - mondta el Szeles Géza, az egység vezetője. A szolgálathoz tartozik 18 orvos, 38 nővér és 8 mentő, utóbbiak teljes személyzettel. A többiek betegkísérők, tolmácsok és az esetek dokumentációit írják le.

Mellettük három műszakban összesen 72 járőr keresi folyamatosan a sérülteket a fesztivál területén. A rádióval és GPS-szel is felszerelt járőrök egyszerre 24-en, hármas csoportokban járják a Szigetet. Szeles Géza ezt azzal indokolta, hogy egy ekkora rendezvénynél nem elég passzívan megvárni, hogy a sérültek, betegek maguk jelentkezzenek.

Az egészségügyi szolgálatot vezető orvos hangsúlyozta, hogy a több száz tagú biztonsági személyzettel is folyamatos összeköttetésben állnak, mentőkoordinátoruk pedig ott ül az operatív irányítási központban.

Szeles Géza azt mondta: tapasztalatai szerint a fesztiválozók az elmúlt években elég jól megtanulták, hogy vész esetén az elsősegélynyújtót vagy a biztonsági őrt kell értesíteni, ezért már viszonylag kevés értesítést kapnak az Országos Mentőszolgálattól.

Az egészségügyi személyzet péntek délután hatkor kezdett el dolgozni a Szigeten, szerda reggelig körülbelül ezer esetet kellett ellátniuk. A leggyakoribbak a traumatikus esetek, "magasan a végtagsérülések vezetnek", ezen belül is a boka vagy térdsérülések fordulnak elő a legtöbbször. Szeles Géza hozzátette ugyanakkor, hogy ezeken kívül is minden előfordulhat, egy résztvevőt például kórházba kellett vinniük vakbélgyulladás gyanúja miatt.

A hőség biztosan emelt az ellátási számon, viszonylag sok volt az ájulás annak ellenére, hogy az egészségügyi szolgálat is oszt vizet - mondta. Problémát jelent, hogy esténként sem hűl le a levegő és azoknak, akik éjszaka is szórakoznak, nem tud pihenni a szervezetük. Ha a következő napokban nem enyhül a hőség, akkor ezeknek az eseteknek a száma várhatóan emelkedni fog annak ellenére, hogy járőreik figyelmeztetik a napon ülőket.