• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Távozik alapítványa éléről a volt nagykövet

Hírek Forrás: MTI

Nancy G. Brinkerrel indultak Magyarországon a mellrákellenes figyelemfelhívó séták.

Távozik a Susan Komen a Gyógyításért elnevezésű, mellrákellenes non-profit szervezetének vezérigazgatói székéből az alapító, Nancy G. Brinker - közölték az amerikai napilapok.

Brinker, aki 2001 és 2003 között az Egyesült Államok budapesti nagykövete volt, a Komen igazgatótanácsának tagja marad, de a jövő év elejétől, eltávolodva a mindennapos rutinteendőktől, alapvetően a szervezet globális terjeszkedésével, a stratégiai tervezéssel és az adománygyűjtés szervezésével foglalkozik majd. Egyúttal, szeptember 7-i hatállyal, távozik a Komen elnöke, Elizabeth Thompson is.

Lapinformációk szerint a Komen vezetőinek távozása összefüggésben áll egy belpolitikai botrányt kavart korábbi döntésükkel. A menedzsment január végén felfüggesztette az Amerikai Tervezett Szülőségi Szövetség (PPFA) elnevezésű, a nőgyógyászati, valamint anya- és gyerekellátást biztosító szervezet támogatását, arra hivatkozva, hogy a kedvezményezettek ellen nem folyhat szövetségi vizsgálat.

A PPFA - az Egyesült Államok legnagyobb reproduktív egészségügyi szolgáltatója - ellen egy abortuszellenes floridai képviselő, Cliff Stearns kezdeményezett vizsgálatot. A támogatás megvonása Amerika-szerte tiltakozásokat váltott ki. Február elején Nancy Brinken elnézést kért, bejelentette, hogy a Komen felülvizsgálta a döntést és cáfolta, hogy azt politikai indítékok motiválták volna.

Brinken szerdán kijelentette, hogy a Komen élén most végbemenő vezetőváltásnak nincs köze a PPFA-ügyhöz, amely miatt korábban a szervezet több meghatározó személyisége lemondott. Szavai szerint már 2009 óta keresik az új elnököt, vezérigazgatót és értékesítési igazgatót.

A rózsaszín jelképeiről ismert Susan Komen a Gyógyításért alapítványt 1982-ben alapította Nancy Brinker. A szervezetet mellrákban meghalt húgáról nevezte el. Az alapítvány az elmúlt három évtizedben a világ legnagyobb, alulról szerveződő, jótékonysági mellrákellenes szervezetévé nőtte ki magát. A Komen csaknem 2 milliárd dollárt fordított a rákkutatásra, gyógyításra, megelőzésére és az ismeretterjesztésre.

Nancy Brinkert a magyar művészet és kultúra ügyének egyesült államokbeli támogatásáért májusban kitűntetésben részesítette a fennállásának 20. évfordulóját ünneplő Amerikai Magyar Koalíció. A volt nagykövetnek jelentős magyar festménygyűjteménye van, amely felöleli az 1866-tól máig terjedő időszakot. Nancy Brinker az egyik szponzora a ReConnect Hungary elnevezésű programnak, amelynek keretében augusztus 11. és 27. között először ismerkedhet Magyarországon felmenői kultúrájával 12 magyar származású észak-amerikai fiatal.

Barack Obama amerikai elnök 2009-ben a legmagasabb civil elismeréssel, az Elnöki Szabadságéremmel tüntette ki Brinkert, az ENSZ Egészségügyi Világszervezete (WHO) pedig jószolgálati nagykövetnek nevezte ki. Brinker 2010-ben Promise Me (Ígérd meg nekem) címmel önéletrajzi kötetet adott ki. Ebben leírta azt a folyamatot, amelyben a csupán gyászoló nővérből egy mellrák elleni nemzetközi mozgalom vezetőjévé vált. A könyv felkerült a The New York Times bestseller listájára. A Time magazin 2008-ban a világ 100 legbefolyásosabb embere közé sorolta Brinkert.

A Komen távozó vezérigazgatója több befolyásos amerikai testületnek, többi között a Külkapcsolatok Tanácsának és a washingtoni Kennedy Center felügyelőbizottságának is tagja.