• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

TEGY: sok millió jutott a daganatos gyermekeknek

Hírek Forrás: Weborvos

Nélkülözhetetlen a program támogatása a gyermekonkológiai ellátásban.

Tíz éve segíti anyagilag a leukémiás és daganatos beteg gyermekek rehabilitációját és egészséges klinikai táplálkozását a „Tegyünk Együtt a Gyermekekért" program.

Az elmúlt 10 év során eddig összesen több mint 245 millió forint gyűlt össze, melyet az évente mintegy 2.000 leukémiás és daganatos beteg gyermek gyógyulását és rehabilitációját végző Magyar Gyermekonkológiai Hálózat három budapesti és öt vidéki onkológiai központjához jutott el. 

„Nagyon fontos számunkra a TEGY támogatása, hiszen a Magyarországon működő 8 gyermekonkológiai és rehabilitációs központ az elmúlt évek során infúziós pumpákat és betegfigyelő monitorokat, egy betegszállító mentőautót, egy nagy értékű sejtelőkészítő berendezést vásárolhatott, valamint klinikai felújításokat valósított meg, mely nagy segítséget jelent munkánkhoz" – mondta dr. Kriván Gergely, a Magyar Gyermekonkológiai Hálózat elnöke. - „Három évvel ezelőtt a TEGY keretében indult útjára a Klinikai Táplálkozási Program, mely a kezelés alatt álló gyermekek egészséges klinikai táplálkozását hivatott elősegíteni. Az idén ez a program bővül majd olyan új elemekkel, amelyek a kisbetegek kezelések alatti, illetve azt követő életminőségét fogják javítani a táplálkozás révén" – tette hozzá.

Az idei TEGY-program új eleme, hogy a Klinikai Táplálkozási Program részeként és annak anyagi támogatásával, a szakemberek kidolgoznak egy Komplex Táplálkozási Protokollt, mely egységes szakmai irányelveket határoz meg a daganatos beteg gyermekek kezelések ideje alatti, valamint a rehabilitáció időszakára vonatkozó klinikai és otthoni táplálására vonatkozóan.

Annak érdekében, hogy a gyermekek táplálása a protokoll szerint valósulhasson meg, a 8 gyermekonkológiai központban onkológus, dietetikus, pszichológus és életmód szakértőkből álló táplálkozási szakértői teamek alakulnak és kezdik meg működésüket. Nemcsak a gyermekek egészséges táplálkozását segítik, de a szülőknek is tanácsokat nyújtanak a gyerekek otthoni étrendjének összeállításához.