• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Újabb támogatások az Egészségipari Támogatási Programban

Hírek 2020.11.06 Forrás: MTI
Újabb támogatások az Egészségipari Támogatási Programban

Az aláíró vállalkozások együttesen 2,5 milliárd forintnyi beruházást valósítanak meg.

Újabb egészségipari beruházások indulnak a kormány Egészségipari támogatási programjának (Etp) köszönhetően, amelyre 50 milliárd forintot különítettek el, azonban az újabb pályázók programjait látva a keret akár tovább is emelkedhet - mondta Varga Mihály pénzügyminiszter pénteken a program újabb három támogatási szerződésének aláírási ünnepségén, Budapesten.

A járványhelyzettel az egészségipar, az ellátáshoz szükséges eszközök és gyógyszerek gyártása stratégiai ágazattá vált, ezért a miniszter szerint világos, hogy Magyarországnak a saját lábára kell állni az egészségiparban is. A kormány ezért döntött úgy, hogy a kórházi adósságrendezéssel megkezdett munkát folytatva támogatási programot indít a hazai egészségipar megerősítésére - tette hozzá.

Azt is hangsúlyozta, hogy a program nem pusztán a mostani válsághelyzetre való reagálás, hanem része a kormány gazdaságpolitikai terveinek, amelyek azt célozzák, hogy a magyar gazdaság felkészüljön a járvány utáni helyzetre is. Ezen belül támogatják azokat a beruházásokat, amelyek erősítik az önállóságot, az önellátást és a növekedés további forrását jelentik.

A tárcavezető kiemelte: az aláíró vállalkozások együttesen 2,5 milliárd forintnyi beruházást valósítanak meg.

Varga Mihály emlékeztetett: a pályázatot augusztusban írta ki a Pénzügyminisztérium, az első szerződéseket október elsején írták alá, 2,7 milliárd forintnyi támogatásról, amellyel 4,2 milliárd forintos beruházást tudnak a vállalkozók megvalósítani.

A gyártók úgy tudnak csak megerősödni, ha a termékeiknek van piaca is, a kormány pedig ebben is partnere az iparági szereplőknek, nem csupán a járvány elleni védekezés során, hanem akár a külpiacra lépés támogatásakor is - jegyezte meg a pénzügyminiszter.

Ismertette: az aláírók közül a Meditop Kft. fejlesztése a vírusfertőzés megelőzéséhez és a betegek kezeléséhez szükséges gyógyszerek előállításához kapcsolódik. A több mint 1,6 milliárd forintos beruházáshoz a kormány 1,5 milliárd forinttal járul hozzá.

A Viresol Kft. Magyarország legnagyobb és legkorszerűbb búzakeményítő gyára, amely szintén a járványhoz kapcsolódó, 430 millió forintos kapacitásbővítést valósít meg, hazai alapanyagforrásból tud majd az egyre emelkedő etanol termékek iránti keresletnek eleget tenni, ehhez a kormány 406 millió forintos támogatást nyújt. A Pharmaherb Kft. 407 millió forintos projektjéhez 276 millió forintos támogatás társul az Etp-ből; a beruházásnak köszönhetően nő a cég kapacitása és a termékek minősége, ami erősíti a hazai vállalkozások jelenlétét a tinktúrák piacán - tette hozzá a miniszter.