• nátha
    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

    • Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

      Tudományos bizonyítékok támasztják alá a húsleves gyógyerejét

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

Utolsó figyelmeztetés az orvosoktól a kormányoknak

Hírek Forrás: MTI

Közös akciót tartanak a béremelésekért a visegrádi országok orvosszakszervezetei.

November 20-án közös, szimbolikus akciót tartanak a visegrádi országok orvosszakszervezetei - jelentette be a Magyar Orvosok Szövetségének (MOSZ) elnöke hétfőn, Budapesten, hozzátéve: az akció a betegellátást nem fogja érinteni. Bélteczki János az egészségügyi államtitkárság épülete előtt tartott sajtótájékoztatón azt mondta, az akciót hétfőn a négy visegrádi (V4) ország - Csehország, Lengyelország, Magyarország, Szlovákia - orvos-szakszervezeti vezetői egy időben, az egészségügyi ágazatvezetés helyi épülete előtt hirdették meg.

A MOSZ elnöke az egészségügyi államtitkárság épülete előtt tartott sajtótájékoztatón közölte: a résztvevők a munkaközi szünetükben fogják jelezni, hogy ez az utolsó figyelmeztetés a kormányuk számára. Ha nem teljesülnek az elvárásaik, akkor ennél lényegesen komolyabb akciókat is tarthatnak - tette hozzá, utalva a több országban elindított felmondási akciókra, sztrájkokra.
Magyarországon a novemberi akcióban nemcsak kórházi orvosok, hanem az alapellátásban dolgozók is részt vesznek.

A sajtótájékoztatón Selmeczi Kamill, a Fakoosz Alapellátó Orvosok Országos Szövetségének elnöke elmondta, szövetségük támogatja a kezdeményezést, és azt kéri, hogy a háziorvosi szolgálatok is csatlakozzanak a figyelemfelhívó akcióhoz.
Bélteczki János utalt arra: a négy visegrádi ország egészségügyében tapasztalható közös problémák odáig vezettek, hogy tavaly ősszel megalakították a Visegrádi Chartát.

Megjegyezte ugyanakkor, hogy az egyes problémák különböző mértékben érintik az egyes országokat. Közlése szerint Csehországban és Lengyelországban súlyos helyzet alakult ki a kórházak privatizációja miatt, ezeken a helyeken a következő év első hónapjaiban a betegellátás is veszélybe kerülhet, s erre a magyarországi orvosoknak is fel kell készülniük.

Kitért arra: a visegrádi országok közül kizárólag Magyarországon történt egészségügyi bérfejlesztés, amit köszönnek, de az nem volt teljes körű, sem olyan mértékű, hogy csökkentse az egészségügyi dolgozók migrációját. Ugyanakkor pozitívumként kiemelte, hogy információi szerint a jövő év elején ismét rendelkezésre áll majd egy 50 milliárd forint körüli összeg, amelyet az egészségügyi bérfejlesztésekre lehet fordítani.

A visegrádi országok közös petícióját Beneda Attila, az egészségügyi államtitkárság kabinetfőnöke vette át. Elmondta: az ágazatvezetés tisztában van a problémákkal, és legkésőbb a jövő év elején folytatódnak az egyeztetések a további bérfejlesztésekről.