Ráállnak a sürgősségi ellátásra, hogy ez közfinanszírozottan, vagy csak magánzsebből lesz elérhető, a NEAK-tól függ.
Csány Sándor OTP-vezér Bonitás 2002 Befektető és Tanácsadó Zrt.-je vette meg az államtól az egykori Honvédkórház Királyhágó utcai épületét, amelyet a Budai Egészségközpont Gerincgyógyászati Központja bérelt 15 éve. A tulajdonosváltással elindulhat egy 160 ágyas kórházberuházás, ám itt nem egy csilivili magánkórház épül, hanem az ország gerincgyógyászati centrumának rangjához méltó kórháznagyüzem - fogalmazott a Napi.hu (amely a tulajdonosváltásról is beszámolt) kérdésére az intézmény alapítója és főigazgatója, Varga Péter Pál.
A jelenlegi épületet kinőtte a központ, a szintenkénti műtők nem üzemeltethetők már gazdaságosan és mindenképpen bővíteni kell az intenzív kapacitást is. Jelenleg évente több mint 3000 hatalmas gerincműtétet végeznek a központban, az ilyen beavatkozások után a betegek akár egy hétig, tíz napig is az intenzív osztályon fekszenek, és amíg annak a kapacitásait lekötik, nem végezhető más, intenzív ellátást igénylő beavatkozás.
A 160 ágyas új kórházban egy szinten helyezik el a high-tech műtőblokkot a 24 ágyas intenzív centrummal, és az elérhető legmagasabb technikai színvonalú diagnosztikai berendezésekkel látják el a diagnosztikai részleget. Utóbbi felfejlesztése már önmagában nem kis ugrást jelent majd a jelenlegi állapothoz képest - mondta Varga Péter Pál.
Az új kórházzal jobban ráállnak a sürgősségi ellátásra, hogy ez közfinanszírozottan, vagy csak magánzsebből lesz elérhető, attól függ, hogy az Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) hajlandó lesz-e szerződést kötni rá - mondta Varga Péter Pál. A Gerincgyógyászati Központ bevételének 80 százaléka egyébként most is a NEAK-tól a érkezik a közfinanszírozott ellátások után.