• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

187 ezer eurós, hatmegyés projekt

Lapszemle Forrás: Dunántúli Napló

Ott épült gyógyfürdő, ahol a tanácselnök vagy a párttitkár ki tudta járni.

Hatékony fejlesztésekre költsék a közpénzt, a jövőbeni fejlesztések már ne olyan alapon kezdődjenek el, mint régen egyes hazai gyógyfürdők esetében, miszerint ott épült ilyen, ahol a tanácselnök vagy a párttitkár ki tudta járni.

Oláh Miklós, a Balatoni Integrációs Kft. kutatócsoportjának vezetője szerint ezzel a céllal kezdődött 2010 márciusában az az uniós támogatású, összességében 187 ezer eurós közös horvát-magyar kutatás, amelynek keretében a Balatoni Integrációs Közhasznú Nonprofit Kft. hazai kutatókkal és a csáktornyai Medimure megye fejlesztési ügynökségével együttműködve azt vizsgálja, hogy a magyar és horvát határ menti régiók versenyképességét hogyan befolyásolja az egészségturizmus, milyen helyi gazdasági és társadalmi hatásai vannak az elmúlt évek fejlesztéseinek.

A részben már elkészült tanulmány címe is ezt fejezi ki: Az egészségturizmus szerepe Magyarország és Horvátország határ menti térségei versenyképességének javításában. A kutatók a magyar oldalon Somogy, Zala és Baranya megyében végeztek felméréseket.
- Legújabb generációs fejlesztési monitoring-vizsgálatnak is nevezhetjük a projektet -mondta Oláh Miklós. - Csak annak van értelme, ha egy fejlesztés révén javul a térségben élők életminősége; munkahelyek jönnek létre, komfortosabbá válik a környezet, biztosított a népességmegtartó erő. Megvizsgáltuk, hogy a korábbi, zömmel gyógyfürdőfejlesztésektől remélt hatások bekövetkeztek-e.

Több mint egy tucat fürdőt mértünk fel a három megyében azzal a felismeréssel, hogy egy medence ma már nem elég, ahhoz túl nagy a kínálat. Ott tudtak a fürdők sikeresek lenni, ott tudtak kedvezően hatni a térség gazdaságára és társadalmára is, ahol többféle más, plusz vonzerőt is kínálnak a környéken.

Akadnak aztán a tapasztalataink szerint megkérdőjelezhető fejlesztések, ahol alig mutatható ki pozitív hatás – tette hozzá. Oláh Miklós szerint klaszteresíteni kell ezeket a hasonló jellegű létesítményeket, elfogadtatni gyógyfunkcióikat és elérni, hogy az osztrák, német vendég itteni kezelését is finanszírozza az osztrák, német társadalombiztosító.