Ez az első alkalom, hogy a svéd közegészségügyi hatóság előírja, hogyan kell a szülőknek szabályozniuk a képernyő előtt töltött időt.
A szülőknek és a gondviselőknek át kell gondolniuk, hogyan használják a képernyőket a gyerekeikkel, és el kell mondaniuk a gyereknek, mit csinálnak a telefonjukon, ha a jelenlétükben használják azt – áll a svédországi egészségügyi hatóságok iránymutatásában. Ez az első alkalom, hogy a Folkhälsomyndigheten, a svéd közegészségügyi hatóság előírja, hogyan kell a szülőknek szabályozniuk a képernyő előtt töltött időt - írta a 444.hu.
A 2 és 5 év közötti gyerekek képernyőhasználatát legfeljebb egy órára kell korlátozni, a 6 és 12 év közötti gyerekek legfeljebb 2 órán keresztül használhatják a képernyőt, a 13-18 éveseknél a határ 3 óra – írják. Ez jelentős csökkenést jelent a svéd gyerekek és fiatalok jelenlegi átlagos képernyőhasználati idejéhez képest, ami a becslések szerint – az iskolai munkát nem számítva – a 9-12 évesek esetében napi 4 óra, a 17-18 évesek esetében pedig napi több mint 7 óra.
A felnőtteknek és gyerekeknek is szóló iránymutatás motivációt és tanácsokat is tartalmaz, hogy hogyan gondolkodjunk a kérdésről. Jakob Forssmed szociális miniszter szerint most már „konkrét és egyértelmű ajánlások” vannak arra vonatkozóan, hogy könnyebb legyen a témáról beszélni, beleértve az online töltött időt, az ott zajló eseményeket és azt, hogy a gyerekek milyen hatásoknak lehetnek kitéve. „Fontos és szükséges beszélgetni ezekről” – mondta.