A Richter kb. száz országban értékesíti a készítményeit, és csaknem ötven országban leányvállalatok révén is jelen van.
Ennyit kereshetett az, aki jegyzett a gyógyszerpapírokból azok 1994. november 9-ei tőzsdei bevezetés előtt és azokat a mai napig megtartotta - írja az mfor.hu.
...
A tőzsdei bevezetéskori 1330 forinttal szemben ma ugyan 5900 forintot ér a Richter részvénye, ám közben, 2013-ban volt egy tizedelés, így az árfolyamnövekedés 44-szeresnek felel meg. Emellett a gyógyszercég hagyományos osztalékfizető is, összesen 232,5 milliárd forintot juttatott részvényeseinek a nyereségéből, az egy részvényre jutó osztaléka 16,7-szeresére nőtt huszonöt év alatt. Összesen 3,1 millió darab Richter-papír cserélt gazdát 1994. november 9-étől máig, közel 9 ezer milliárdos összértékben, ami gyakorlatilag megegyezik a BÉT mostani összforgalmával.
...
Tőzsdei bevezetése óta a Richter regionális gyártóból magyarországi központú multinacionális nagyvállalattá vált, amely mintegy száz országban értékesíti a készítményeit, közel ötven országban leányvállalatok révén is jelen van és Magyarországon kívül öt további államban vannak gyártóegységei.
További részletek a cikkben.