2016-tól kiterjesztik a pedagógus-életpályamodellt a bölcsődei nevelőkre – jelentette be a szakminiszter egy budapesti konferencián.
Balog Zoltán hozzátette: egységessé teszik a kora gyermekkori fejlesztést, hogy a sajátos nevelési igényű fiatalok mielőbb megkapják a szükséges segítséget. A program megújítására kétmilliárd forintot különítenek el a jövő évi költségvetésben. A tárcavezető a Hír TV-nek megerősítette: az ápolók megkapják az elmaradt túlórapénzüket. Az ápolók gyors válaszokat várnak a kormányzattól. Az Ápoló/Nőkért – Feketében nevű Facebook-csoport szombaton sétával tiltakozik a Normafánál az egészségügy jelenlegi állapota ellen – írja a Hír TV tudósítása nyomán az mno.hu portálja.
Fekete szalagokkal, ruhadarabokkal jelezték az egészségügyi szakdolgozók, hogy nehéz körülmények között dolgoznak és élnek. Gellai Tibor majdnem húsz éve ápoló. Azt gondolom, hogy aki ma az egészségügyben dolgozik az lelkiismeretből maradt itt, viszont a lelkiismeretből, tudjuk nagyon jól, nem kehet megélni. Ugyanakkor azt is tudjuk, hogy nem az a kalandvágyó, aki elhagyja az országot a jobb pénz reményében, az a kalandvágyó, aki itt marad, az az igazi survivor – húzta alá Gellai Tibor.
A Független Egészségügyi Szakszervezet is támogatja a csendes demonstrációt. Az érdekképviselet elnöke azt mondta: ha az ápolók nem vállalnának túlórát, két nap alatt összeomlana a magyar egészségügy. A fekete hétvégék üzenete, hogy mindenkihez eljusson, hogy baj van az egészségügyben, változtatni kell. Segítséget kérünk, reméljük hogy a társadalom megtámogatja, hogy a döntéshozók is eljussanak végre ahhoz a gombhoz, amely az egészségügybe küldi a segítséget – fogalmazott Kiss László, a Független Egészségügyi Szakszervezet elnöke.