Egészségügyi, rendvédelmi és prevenciós munkacsoport alakult Józsefvárosban.
A Józsefvárosi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum paradigmaváltást ígért a drogellenes küzdelemben. A nyolcadik kerületben korábban a Kék Pont Alapítvány működtetett tűcsereprogramot, de a kerület tavaly felbontotta a megállapodást – írja a Hír TV tudósítása nyomán az mno.hu portálja.
Veszélyes hulladéknak számítanak az injekciós tűk. A Kék Pont tűosztást folytatott, ami nemcsak Budapestről, hanem a környező településekről is vonzotta a kábítószer-fogyasztókat – állítja a Józsefvárosi Kábítószerügyi Egyeztető Fórum elnöke. A mi feladatunk annak a stratégiának a koordinálása és annak a tevékenységnek az összpontosítása, amely az egész drogprevenciót, egészségügyi ellátást szervezi. Ezzel együtt azt kell hogy mondjam, hogy nagyon jó eredményeink vannak több területen. Egyrészt miután a Kék Pont a tevékenységét befejezte a kerületben, a közterületi szemétmennyiség 20-40 %-kal – területenként változóan, de egyértelműen – csökkent – közölte Ferencz Orsolya.
A Józsefváros mellett a főváros tizenharmadik kerületében működött tűcsereprogram, de időközben azt is leállították. A tűcsereprogram bezárása azt eredményezhette, hogy drogszemét van az utcán, ez nem mindig jelent jót, ugyanis azt is jelentheti, hogy a drogfogyasztók felszedik az utcáról a fecskendőket, ami ahhoz vezethet, hogy hepatitiszvírussal megfertőződnek. Ez senkinek nem érdeke, és az sem, hogy drogszemét legyen az utcán. Az az érdeke mindenkinek, hogy minél több drogfogyasztó bejusson kezelésre - nyilatkozta Sárosi Péter, a Társaság a Szabadságjogokért (TASZ) drogpolitikai programvezetője, aki szerint az ellátó rendszer fejlesztésére, és nem a visszaépítésére van szükség, vagyis a tűcsereprogramok kiterjesztését kell elérni. Nemrég, amikor nőtt a drogszemét a Józsefvárosban, akkor a tűcsereprogram csökkentette a tű forgalmát.