Az oktatási és egészségügyi szektorban bő tíz év alatt 30, illetve 45 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma.
A közhiedelemmel ellentétben az új munkahelyek többsége nem a gyárakban, a kékgalléros munkakörökben, hanem a szolgáltatószektorban jött létre az elmúlt évtizedben. A foglalkoztatási ráta kedvező alakulása annak is köszönhető, hogy mérnökök, orvosok, kozmetikusok is többen dolgoznak, mint 2010-ben - írja a vg.hu.
Az elmúlt bő évtizedben több mint 800 ezerrel nőtt Magyarországon a munkavállalók száma, ám az adatok mögé nézve vegyes a kép. Míg például a textiliparban vagy az egykor húzóágazatnak számító elektronikai szektorban csökkent a foglalkoztatottság, addig a járműgyártás, a szakmai-műszaki tudomány, az építőipar és az információ-kommunikáció területein óriási felfutást regisztrált a Központi Statisztikai Hivatal.
Ami különösen kedvező hír, hogy a humán területek is egyre népszerűbbek, a sokat szidott oktatási és egészségügyi szektorban is bő tíz év alatt 30, illetve 45 ezerrel nőtt a foglalkoztatottak száma. Orvosból például 7 ezerrel több dolgozik ma Magyarországon, a tavalyi 40 671 fő a második legmagasabb létszámadat az elmúlt 20 évben.
További részletek a cikkben.