Egyre inkább közelít egymáshoz az állami és a privát egészségügy rendelésszáma.
Tavaly 275 millió forint árbevételt könyvelt el a 2020-as 316 millió forint után az a hazai orvostechnika eszközpiacon 32 éve jelenlévő családi vállalkozás, ami főleg csípő- és térdprotézisekre specializálódott. Jellemzően a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) által finanszírozott betegek 30 százaléka a hazai gyártó által készített csípő-és térdprotézisekkel él, mondta a vg.hu-nak Blaskovics Gábor, a hódmezővásárhelyi Metrimed Orvosi Műszergyártó Kft. ügyvezető igazgatója.
Tíz évvel ezelőtt még a betegek 50 százalékának a hazai családi vállalkozás biztosította a protéziseket. Tavaly a leggyengébb hónapban 11,5 millió forintért rendeltek tőlük csípő- és térdprotézist a NEAK-finanszírozott kórházak, októberben már 37 millió forintra emelkedett ez a szám. A vállalkozás érzi, hogy az elektív (előre tervezett) műtétek beindultak a kórházakban, de még messze nem rendelnek annyi orvostechnikai eszközt, mint a pandémia kitörése előtt. Az állami kórházak 2020-ban és 2021-ben nagyságrendileg 1500 darab Metrimed által gyártott csípő- és térdprotézist rendeltek meg, a pandémia előtt pedig 3000 darab a csípő- és térdprotézist biztosítottak a fekvőbetegellátók számára.
Tavaly az állami egészségügyben feltorlódott várólisták miatt a magánkórházak részéről is sok megkeresésük volt, egyre inkább közelít egymáshoz az állami és a privát egészségügy rendelésszáma.
A koronavírusjárvány utáni újrakezdés ugyanakkor lassabban zajlik. További részletek a cikkben