A szenzor azzal is segíthet, hogy megmutatja, hogyan változik a vércukorszintünk egy nagy adag tészta vagy egy kiadós mozgás után.
Tavaly áprilisban több cikk is született az amerikai sajtóban arról, hogy egyre többen kezdték el folyamatosan mérni a vércukorszintjüket úgy, hogy közben nem diabéteszesek, ami indokolná ezt. Az Egyesült Államok Élelmiszer- és Gyógyszerügyi Hivatala (FDA) eközben három, erre szolgáló eszközt is jóváhagyott, amikhez nem kell recept, akárki megveheti őket, hogy bármikor megnézhesse a glükózszintjét. Az egyik ilyen az Abbott Lingója, amit a Las Vegas-i CES techkiállításon néztünk meg közelebbről, írja a Telex.
A Lingo ránézésre ugyanolyan, mint a cukorbetegek által használt, receptre felírható glükózmonitorok, és azokhoz hasonlóan nem az erekből, hanem a bőr alatti szöveteket körülvevő, glükózt is tartalmazó folyadékból méri a vércukorszintet. Az így kinyert adatok és különösen a hosszabb távon kirajzolódó trendek nagyon hasznosak egy cukorbetegnek, elsőre azonban jó kérdésnek tűnik, hogy miért használna ilyen eszközt valaki, akinek nincs ilyen problémája.
Az Abbott szerint a válasz nagyon egyszerű: azért, hogy egészségesebben tudjanak élni és táplálkozni. Í cég egyik képviselője elmondta, hogy a szenzor önmagában azzal is segíthet, hogy megmutatja, hogyan változik a vércukorszintünk egy nagy adag tészta vagy egy kiadós mozgás után. A hozzá kapcsolt alkalmazás pedig tippeket is tud adni az adatok alapján, mondjuk arról, hogy mit együnk legközelebb, a jövőben pedig más dolgokat is terveznek majd mérni az eszközzel. Ez így elég jól hangzik, az azonban már tavaly kiderült, hogy hiába lettek hamar népszerűek a szenzoros megoldások az egészséges embereknél is, egyáltalán nem biztos, hogy náluk van bármi értelme a használatuknak.
További részletek a Telexen.