Az a „rizikó-személyiség", aki elkalandozik, álmodozik, a saját világában él, nem alakít ki magában énvédő mechanizmusokat.
Az országos átlaghoz viszonyítva a Vas és Zala megyei gyerekek jóval (mintegy 10-12 százalékkal) nagyobb aránya szenvedett egészségügyi ellátást igénylő sérülést – derül ki a nemrég elkészült Healthy-jelentésből - írja a Vas Népe cikke nyomán a Vaol.hu. A szülők és a pedagógusok figyelmét felhívó adatok azt mutatják, hogy a mozgáskoordináció és a koncentrációs képesség fejlesztésére érdemes nagyobb hangsúlyt fektetni, mert így megelőzhetők a sérülések és a balesetek. Az aktív figyelemmel való jelenlét képessége hosszú távon is előnyt mutat.
A megkérdezettek közül a fiúk több mint fele (50,7 százaléka), a lányok 41,5 százaléka szenvedett sérülést az 5. évfolyamon. A 7. évfolyamon még magasabb volt az arány: a fiúk 55,6, a lányok 48,2 százalékának volt szüksége baleset miatti egészségügyi ellátásra. 9-11. évfolyamon ezek az arányok a fiúknál 47,6-ról 41,1-re, illetve 34,5-ről 31,8 százalékra csökkentek. Közöttük is magas azoknak a száma, akik nemcsak egyszer, hanem legalább kétszer sérültek meg a kérdezést megelőző egy évben.
A személyiség rizikófaktorairól a Nyugat-magyarországi Egyetem egészségfejlesztési tanszékének oktatóját, dr. Kiss-Geosits Beatrix főiskolai docenst kérdeztük. A választ a teljes cikkben találja.