A pályázat egyik célja az volt, hogy a Budapesten kívüli régiókban található egyetemeken történjenek fejlesztések.
Egy nemrég zárult projekt nemzetközi hírnevet hozott a város egyetemi karának. Egy európai szinten is eredményesen működni képes kutatói hálózat létrejöttében vállalt szerepet a Pázmány Péter Katolikus Egyetem Információs Technológiai és Bionikai Kara (PPKE-ITK) - idézi az intézmény sajtóközleményét a kemma.hu.
Csikász-Nagy Attila, a PPKE-ITK szakmai koordinátora a mélyen szakmai szöveg alapján feltett kérdésekre válaszolt, melyből az esztergomi kutatóházban folyó fejlesztésekről, a projekt a város és az intézmény számára való hozadékokról és a koronavírus-járvánnyal kapcsolatos itteni kutatásokról is beszélt.
Elmondta, hogy három magyar egyetem, az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) és a PPKE konzorciumba tömörülve vesz részt egy közös projektben. Az Európai Szociális Alap által finanszírozott pályázat egyik célja az volt, hogy a Budapesten kívüli régiókban található egyetemeken történjenek fejlesztések, s azon belül informatikai kutatások.
...
Új fejlesztés például az a részleg, mely a laboratóriumi automatizációval foglalkozik, ez azt jelenti, hogy a kísérleteket robotokkal végzik. Ennél egy új pályázatot nyújtott be az intézmény, melynek célja, hogy miként lehet automatizálni és ezzel felgyorsítani a Covid-tesztelést, vagyis a mintákat ne egyesével, hanem nagy mennyiségben és intenzitással elemezni.
További részletek a cikkben.