A japánok szerint az egészség nemcsak a fizikai, hanem a lelki egyensúlyon, a lelki jólléten is múlik.
A japánok életfilozófiája szerint az életben három fontos pillér van, amelyre az egésznek épülnie kell, és amire az ember támaszkodik. Az első a helyes táplálkozás, a második a lelki egyensúly, a harmadik pedig a mozgás, írja a bien.hu.
Helyes táplálkozás
A japán a Föld egyik olyan nemzete, ahol az elhízás nagyon ritka, 3-4% (nálunk a felnőtt lakosság harmada elhízott). Ehhez az is hozzájárul, hogy a japánok több mint 30%-kal kevesebb kalóriát visznek be, mint a nyugati emberek. Természetesen az elfogyasztott élelmiszerek mennyisége és minősége is nagyon fontos: sok halat, tengeri hínárt és más tenger gyümölcsét esznek, ami nagy mértékben csökkenti a szív- és érrendszeri betegségek kockázatát. A hínár segíti a pajzsmirigy helyes működését, mivel nagy mennyiségben tartalmaz jódot és káliumot is. A japán étrend bővelkedik friss zöldségekben is, valamint nagyon sok zöld teát isznak, ami a daganatok kialakulásának esélyét csökkenti. Nagy mennyiségű rizst esznek, valamint szóját és szójakészítményeket is. Kevés húst fogyasztanak, és főleg sertéshúst
Lelki egyensúly
A japánok szerint az egészség nemcsak a fizikai, hanem a lelki egyensúlyon, a lelki jólléten is múlik. Fontosnak tartják a belső békét, aminek minden nap időt és energiát szentelnek. Ugyanígy a hagyományaiknak is nagy szerepe van az életükben. A test, az elme és az érzelmek közti egyensúly fenntartására törekednek. A pihenés és az élet élvezete ugyanúgy hozzátartozik a mindennapjaikhoz, mint az aktivitás.
Mozgás, sport
Séta, gyaloglás… ezt a mozgásformát minden japán beépíti az életébe. Képesek minden nap akár órákig is sétálni, ami nagyon sokat hozzátesz a jóllétükhöz, mivel akár évekkel is meghosszabbíthatja az életüket. A japán parkokban láthatunk Tai-Chiző embereket, időseket és fiatalokat egyaránt. Ez a sport a mozgás-légzés dinamikán alapszik, ami olyan elmélyülést tesz lehetővé, ami befolyásolhatja a közérzetünket, írja a bien.hu.