A fül-orr-gégészetre Szolnokról jár ki orvos bizonyos napokon.
Nem kevesebb mint 15 szakorvosi állásra hirdetett meg ajánlatot a karcagi Kátai Gábor Kórház. A hirdetéseket május elején adták fel, a jelentkezési határidőt június 30-ig határozták meg. Keresnek aneszteziológia és intenzív terápiás, belgyógyász, csecsemő- és gyermekgyógyász, fül-orr-gégész, infektológus, kardiológiai rehabilitációs, kardiológiai, mozgásszervi rehabilitációs, neurológus, oxyológia és sürgősségi orvostan, pszichiátriai, radiológiai, szemész, szülész-nőgyógyász, traumatológus szakorvost. Ezenkívül boncmestert, gyógytornászt, gyógymasszőrt, műtős szakasszisztenst és szakácsot is keresnek. A skála tehát meglehetősen széles - írja a magyarnarancs.hu.
Megkérdeztük a pályázatokban megadott főigazgatói e-mail címen Nagyné László Erzsébetet, hogy miért vált szükségessé ennyi szakorvosi hely meghirdetése. Mennyi szakorvosa van a kórháznak, ezen helyek hány százalékát jelentik a szakorvosi állománynak? - tudakoltuk. Megérdeklődtük azt is, ha nem találnak 15 szakorvost a meghirdetett helyekre, mit fog ez jelenteni az ellátásban, akadálytalan lehet-e eredménytelenség esetén. Arról is érdeklődtünk, hogy mennyire sújtja a karcagi kórházat a szakemberek fluktuációja, milyen gyakorisággal kell ilyen és ennyi állásajánlatot meghirdetni. Ez új jelenség vagy szokványos? Végezetül azt is felvetettük, hogy közösségi oldalakon szárnyra kapott a hír, miszerint a kórházat magánkórháznak "nézték ki". Igaz-e ez?
Választ egyelőre nem kaptunk a főigazgatótól. Úgy tudjuk, minden kérdésben a szolnoki megyei Hetényi kórház főigazgatója, Piroska Miklós az irányadó, aki pedig nemigen érdemesíti válaszra az ellenzéki sajtót.
Ugyanakkor beszéltünk Lukács László Györggyel. Karcag egyik országgyűlési képviselője, a Jobbik alelnöke, egészségügyi szakpolitikusa azt mondta, szerinte nem hiányzik ennyi orvos a kórházból, illetve régóta hiányozhat ennyi, például a szemészeten és a fül-orr-gégészeten. Úgy vélte, arról lehet szó, lejáróban lehetett a szerződések nagy része, és kiírták a pályázatokat, hogy lehessen vállalkozókkal betölteni a helyeket. Ennek a pályáztatásnak inkább gazdasági okai vannak. Vagy jön rá valaki, vagy nem, és akkor van ok vállalkozói szerződést kötni azzal, aki már előtte is ellátta a szakrendelést.
Arról pedig, hogy magánosítani akarnák a karcagi kórházat Lukács László György szerint nincs szó. Nincs ugyanis olyan épeszű befektető, mondta ez ellenzéki politikus, aki ezt meglépné, pont azért sem, mert fizetőképes betegkör sincs a kórház körzetében. Mint a politikus elmondta, még el-elműködget a karcagi kórház, ahol régóta nincs már rendesen működő gyermekosztály, szemészet, fül-orr-gégészet. Ezek az osztályok évek alatt szűntek meg.
Lapunk információi szerint bizonyos rendeléseket, például a fül-orr-gégészetit Szolnokról kijáró szakorvos lát el, természetesen csak bizonyos napokon.
Tudunk olyan esetről, amikor valaki idős édesanyját vitte a karcagi kórházba járóbeteg-ellátásra, de az intézményből Szolnokra irányították őket. Akkor ugyanis épp nem volt orvos a fül-orr-gégészeten a megyeszékhelyről.
További részletek a cikkben.