Az orvostudományban nem bízó emberek most egy új bajnokot ünnepelnek Washingtonban.
A 20. században a társadalom egyedülálló módon bízott a tudományban. Napjainkban úgy tűnik, hogy ez a bizalom megrendülőben van. Robert F. Kennedy jr. felemelkedését az amerikai egészségpolitika leendő vezetőjévé a szkepticizmus és az orvosi intézményrendszerrel szembeni bizalmatlanság táplálta – azok a nézetek, amelyek világjárvány idején terjedtek el, írja az Index.
Az orvostudományban nem bízó emberek most egy új bajnokot ünnepelnek Washingtonban. A tudósok eközben azt próbálják kitalálni, hogyan tudták volna kezelni a világjárványt anélkül, hogy egy új populista mozgalmat indítottak volna el, amely veszélyezteti a közegészségügy intézkedéseit.
A korlátozások miatti lappangó szkepszis segített Kennedynek és „Make America Healthy Again” kampányának, hogy a bal- és jobboldalról egyaránt magukhoz vonzzák az embereket – azokat a szavazókat, akik az élelmiszerek, a víz és a gyógyszerek károsító hatásai miatt aggódtak. Sokan közülük osztották a vakcinákkal kapcsolatos kételyeket, és úgy érezték, hogy a szakértők figyelmen kívül hagyják aggodalmaikat, vagy tudatlannak tartják őket – írja a The Wall Street Journal.
Kennedy egyesítette a járványkorszak szkeptikusainak tömegét azokkal, akik régóta bizalmatlanok voltak a főáramú orvostudománnyal és az élelmiszeripari konglomerátumokkal szemben. Ez a tömeg is segített abban, hogy Donald Trump visszakerüljön a Fehér Házba. Azzal, hogy a megválasztott elnök Kennedyt jelölte az Egészségügyi és Szociális Minisztérium élére, az orvosi intézményrendszer az amerikai egészségpolitika felülvizsgálatára készülhet.
További részletek az Indexen.