Hogyan segítenek a megye kórházaiban a betegeknek átvészelni a kánikulát?
A gyöngyösi kórházban szerencsére minden osztály klimatizált, de az egri intézményben is több fekvő-beteg osztályon használnak már légkondicionálást, így próbálva meg elviselhetővé tenni a meleget. Ahol nincs légkondicionáló, árnyékolással, fokozott figyelemmel, a folyadékpótlás segítségével igyekeznek enyhíteni a hőség okozta panaszokat – írja körképében a Heves Megyei Hírlap – online.
A gyöngyösi Bugát Pál Kórház szakrendelőinek 90 %-a légkondicionált, tehát az itt dolgozók, illetve az itt ellátott betegek komfortja biztosított – mondta T. Bokros Mária, az intézmény sajtóreferense. Sajnos, a szakrendelő folyosóiról és a várótermeiről ez nem mondható el. A szakrendelőben a várakozó betegek számára három, hűtött vizet biztosító automata áll rendelkezésre – tette hozzá T. Bokros Mária.
Az egri kórház új épülettömbje, ahol a belgyógyászat két részlege, a kardiológia és az infektológia működik, légkondicionált. A klímaberendezések ezekben a napokban maximális teljesítményen dolgoznak. Az ezeken az osztályokon fekvő betegeknek talán kicsit könnyebb elviselniük a hőséget. Ugyanígy klíma biztosít elviselhető hőmérsékletet az intenzív osztályon és műtőkben - nyilatkozta Fürné Mosoni Anita, az egri Markhot Ferenc Kórház ápolási igazgató-helyettese.
Nehezebbek viszont a hotelszárnyban dolgozó orvosok, ápolók és benn fekvő betegek napjai. Itt működik a szülészet, a sebészet például. Ezeken az osztályokon egyrészt úgy osztották el a bennfekvő betegeket, hogy a melegebb nyugati oldalra azokat fektették, akik járóképesek, ki tudnak menni a folyosóra például. Ezekben a kórtermekben ugyanis az árnyékolás, a hajnali szellőztetés ellenére sem ritka, hogy napközben 25 fok fölé kúszik a hőmérő higanyszála. Itt a betegek közérzetét ventilátorokkal, hűtött folyadékkal, illetve gyakoribb ágyneműcserével igyekeznek javítani.