A jövő szempontjából a fiataloknak a három legfontosabb dolog, hogy legyen jó munkájuk, párkapcsolatuk illetve házasságuk, boldogok legyenek.
Annak ellenére, hogy Orbán Viktor múlt heti évértékelőjében kijelentette, hogy „a holnap miatt nincs okunk idegeskedni", a középiskolások nagy része mégis szorong a jövőtől, ráadásul a szegényebb családok gyerekei pesszimistábban néznek előre és elégedetlenebbek magukkal – ez derül ki az SOS Gyermekfalvak legfrissebb kutatásából, amely több mint ezer középiskolás fiatalt kérdezett meg országszerte - ismertette az mno.hu.
A fiatalok többsége – 69,5 százalék – aggódik a jövőjéért. A magukat gazdagnak mondó családok gyerekei közül minden harmadiknak vannak csak ilyen félelmei, míg a szegények között ez az arány 81 százalék, de egy átlagosan élő magyar család esetében is a gyerekek 73 százaléka aggódik.
A fiatalok majdnem fele nagyon fél attól, hogy nem veszik fel továbbtanulni, minden harmadik gyerek pedig attól is, hogy megbukik az iskolában. A középiskolások 40 százaléka attól tart, hogy nem lesz saját családja, 46 százaléka a munkanélküliségtől.
A jövő szempontjából a fiataloknak a három legfontosabb dolog, hogy legyen jó munkájuk, párkapcsolatuk illetve házasságuk, boldogok legyenek. Minden tizedik gyerek külföldön képzeli el az életét. A legkevésbé azt tartják fontosnak, hogy legyen nagy házuk vagy autójuk – derül ki a kutatásból.
Ám nemcsak a jövőjük miatt idegeskednek a fiatalok, hanem elégedetlenek a testükkel is. Majdnem minden második fiatal – közel negyven százalékuk – szeretne soványabb vagy sportosabb lenni. Minden harmadik gyerek okosabb és szebb lenne, 34,6 százalékuk pedig azt kívánja, hogy bármit megehessen anélkül, hogy meghízna. A megkérdezettek 18,4 százaléka állítja csak, hogy nem szeretne másmilyen lenni.