A légzés annyira magától értetődő életműködésünk, hogy azt hisszük, nem lehet rosszul csinálni.
Lélegezz be jó mélyen! – hallottuk már jó sokszor! De biztos, hogy olyan jó tanács ez? Egy-egy nagy levegővétel és sóhajtás persze oldhatja a stresszt, azonban a túl sok levegő belégzése túlterheli a szervezetet - írta az nlc.hu, fogászati és idegrendszeri oldalról is megnézve, mit okoz a helytelen légzés.
Barna Miklós légzésterapeuta Lélegezz kevesebbet, tovább élsz című cikkében azt írja, bár az emberek túlnyomó többsége normálisnak, egészségesnek gondolja a légzését, a mai magyar társadalom legalább 90 százaléka nem lélegzik helyesen, sőt ez a szám a felnőtt lakosság esetében inkább 95 százalék. Nemcsak túllélegzünk, de gondunk van a légzés ritmusával, a légzésszünetek hosszával és pozíciójával a légzési cikluson belül, a légzés helyével a mellkason belül, a légzés mennyiségével és a belégzés helyével (sokan a szájukon át lélegeznek).
Amellett, hogy a légzés gyakorlatilag a szervezetünk minden működésére hatással van a vérnyomásunktól kezdve az idegrendszerünkön át akár még az inzulin termelésünkig is, a helytelen légzés nemcsak felnőtteket érintő probléma: a gyerekek gyakori szájlégzése számtalan olyan elváltozás melegágya lehet, amire nem is gondolnánk. Továbbiak a cikkben