• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A magyar alkalmazás, amely már külföldön is életeket ment

Lapszemle 2023.11.06 Forrás: index.hu
A magyar alkalmazás, amely már külföldön is életeket ment

A magyar ÉletMentő app átlépte az országhatárt, csehországi, szlovákiai, ausztriai vagy németországi tartózkodás esetén az ottani mentőszolgálatot fogja értesíteni.

„Három év alatt több mint hétszázezer magyar töltötte le az alkalmazást, ez extrém magas számnak tekinthető” – értékelte Győrfi Pál. A felhasználók életkoráról elmondta, hogy nagyon vegyes, elsősorban az egészségtudatos rétegről van szó. „Az okoseszközökhöz nem minden generáció ért, de sok esetben letöltik az időseknek unokáik vagy felnőtt gyerekeik” – mondta el Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője az index.hu-nak.

A platformsemleges, bármilyen kártyával mobilhálózaton keresztül használható alkalmazás ettől az évtől átjárhatóvá vált országok között, azaz a magyar ÉletMentő app csehországi, szlovákiai, ausztriai vagy németországi tartózkodás esetén az ottani mentőszolgálatot fogja értesíteni. A beállításoknál itt különösen nagy jelentősége lesz a beszélt nyelvek feltüntetésének. Az említett országokból érkező, az alkalmazást ott letöltő turistáknál ez Magyarországon éppúgy működik. A mentőszolgálat szóvivője szerint idén nyáron volt erre több példa. 

„Az Országos Mentőszolgálat (OMSZ) 136 éve alatt a segélyhívásnál mindig próbáltuk elképzelni, hogy mi van a helyszínen, a bejelentőhöz ezért számos kérdést kell intéznünk. Az ÉletMentő mobilalkalmazás a mentési folyamatot azzal is könnyebbé teszi, hogy a hangkapcsolat mellett bővebb információkat közvetít a diszpécserszolgálat felé. A központban látják a helyadatokat, emellett a felhasználó által az alkalmazásba betáplált tajszámot, krónikus betegségeket, szedett gyógyszereket, allergiát” ‒ sorolta az OMSZ szóvivője. Szemtanúként, hozzátartozóként is használható riasztásra, a GPS-koordináták beküldése ez esetben is hasznos, internetkapcsolat hiányában ezeket sms-ben továbbítja a központ felé.

 Az OMSZ szóvivője elmondta, olyan kisebb baleseteknél is megbízható információkkal szolgálhat, amik nem igényelnek orvosi beavatkozást. Az egyik csempe átvezet a surgossegi.info weboldalra, ahol a probléma jellege szerint – orrvérzés, enyhe égési sérülés, kisebb konyhai baleset – kiadja, hol található a legközelebbi ügyeletes kórház.

A kisgyermekes szülőknek a lázbarát alkalmazás is hasznos lehet. „Sok hasznos dolgot tartalmaz még azonkívül, hogy a fő funkciója a gyors segélyhívás. A legközelebbi kórház, gyógyszertár, defibrillátor pontos helyét is meg lehet tudni belőle.  Továbbiak a teljes cikkben