A lakosság számára az egészségügyi digitalizáció a folyamatosan új szolgáltatásokkal bővülő Egészségablak alkalmazásban jelenik meg.
Magyarország adatvezérelt megközelítése az egészségügyben új lehetőségeket nyit meg. Az Egészségablak applikációval és az EESZT támogatásával az ország kiemelkedő szerepet tölt be a digitális ellátásban, írja a vg.hu.
Az egészségügyi adatok elemzésének alkalmazása a közeljövőben várhatóan jelentős szerepet fog játszani az egészségügyi szakpolitika kialakításában. A mesterséges intelligencia térnyerése és a nagy adathalmazok olyan következtetésekhez járulnak hozzá az ellátás területén, amelyeket korábban használt elemzési módszerekkel nem lehetett volna levonni.
Az adatversenyben Magyarország jelenleg komoly előnyben van a regionális társaival szemben az Elektronikus Egészségügyi Szolgáltatási Tér által (EESZT), illetve már bevált gyakorlata van a Nemzeti Egészségbiztosítási Alapkezelő (NEAK) adatai elemzésének az egészségügyi cégek számára történő ellátásában.
A valós egészségügyi adatokból következő eredmények kiaknázása Magyarországon jelenleg egyedülálló lehetőségeket rejt magában.
Erre vonatkozóan a legújabb tanulmányokat ismertetik majd be az 5. Digital Health Summiton olyan meghatározó piaci szereplők, mint az MSD Pharma. A cég részéről dr. Kiss Zoltán tudományos munkatárs mutatja be a magyar egészségügyi adatokon végzett legújabb kutatásaik eredményeit, a hazai egészségügyi adatvagyon célzott elemzésében rejlő lehetőséget, illetve az erre épülő paradigmaváltást.
A lakosság számára az egészségügyi digitalizáció a folyamatosan új szolgáltatásokkal bővülő Egészségablak mobilalkalmazásban jelenik meg, amely néhány hete a betegelégedettségre vonatkozó funkcióval bővült. Az app legnépszerűbb funkciói között
a beutalók,
laboreredmények,
leletek,
zárójelentések,
és receptek megtekintése
mellett a nyáron elindult járóbeteg szakellátásra, a Járóbeteg Irányítási Rendszere (JIR) történő időpontfoglalás is szerepel. A foglalások elsősorban bőrgyógyászatra, szemészetre, valamint fül-orr-gégegyógyászati szakrendelésekre történnek, ugyanakkor már a gyermekbetegségek is megmutatkoznak. Annak ellenére, hogy módosítani és törölni is lehet az időpontot, az elmúlt közel 4 hónapban a 2,4 millió időpontfoglalás közel 20 százalékánál, mintegy 440 ezer esetben nem jelent meg a páciens a lefoglalt időpontban.
További részletek a vg.hu-n.