Dr. Szemelyácz János addiktológus szerint nincs olyan társadalmi réteg, amelyet ez a probléma nem érint.
Magyarországon az utóbbi 12 évben elfogytak a preventív programok, uniós pályázatokból lehet csak prevenciót csinálni. 2020-ban megszűnt a nemzeti drogstratégia és nem készült új, alkoholstratégiánk pedig nem volt soha, a kormány rendészeti eszközökkel próbálja a helyzetet kezelni, miközben ez láthatóan eredménytelen – mondja dr. Szemelyácz János pszichiáter, addiktológus a Szabad Európa podcastjében.
A szakember úgy látja, hogy a magyar lakosság elképesztően rossz állapotban van, és ha a függőségek, az addikció magas szinten pörög az országban, az szerinte azt jelzi, hogy társadalmi szinten komoly problémák vannak, ahogy ő fogalmaz, nagyon sok addiktív sztorit nem addiktológus tud megoldani.
A pszichiáter a a Szabad Európa podcastsorozatában, a Szelfiben arról is beszélt, hogy nincs olyan társadalmi réteg, amelyet ez a probléma ne érintene. "Biztosak lehetünk benne, hogy a nagyon jó anyagi jólétben élő felső tízezer gyerekei is nagyon sokan fognak nálunk landolni, ők drága drogot fognak venni és szerencsejátékon fognak nagyon sok pénzt eljátszani. A szegények meg a dizájnerdrog, az alkohol és a gyógyszerek miatt fognak hozzánk jönni" – fogalmazott a szakember.
A teljes beszélgetés a szabadeuropa.hu portálon.