A GYEF javaslata lazítaná a fiókgyógyszertárak működési feltételeit, így a működtetési költségeken lehetne spórolni, és tovább lehetne üzemeltetni a gyógyszertárakat.
Az elmúlt két évben egyre több gyógyszertár zárt be, főleg a vidéki kistelepüléseken működő fiókgyógyszertárak tűnnek el. A Hálózatban Működő Gyógyszertárak Szövetségének elnöke olyan intézkedéseket sürget, amelyek legalább megállítják a bezárási hullámot, írja az InfoStart.
Tavaly nyáron létrejött a Gyógyszerügyi Egyeztető Fórum, ahol a gyártói, a nagykereskedői, illetve a kiskereskedői oldal legnagyobb képviselői vannak jelen. Közösen próbálnak kialakítani egy olyan stratégiát, amely hosszú távú megoldás tud nyújtani. Ennek részeként a jelenlegi degresszív árrésmodell modernizálását alakítanák ki. "Az év közepe felé tudjuk majd ezt az egészségügyi kormányzatnak továbbítani" – jelentette ki Zlinszky János.
A szövetség elnöke szerint vannak olyan lehetőségek is, melyek nem kerülnének pénzbe az államháztartásnak, viszont rövid távon és nagyon gyorsan tudnák stabilizálni a fiókgyógyszertárak helyzetét. A GYEF javaslata lazítaná a fiókgyógyszertárak működési feltételeit, ezáltal a működtetési költségeken lehetne spórolni, és tovább lehetne üzemeltetni a gyógyszertárakat.
Kidolgoztak egy olyan anyagot, mely a gyógyszerészek kompetenciáját bővítené: például a vakcinációt vagy a vényfelírási jogosultságot. Ezzel terhet tudnának levenni az egészségügy más területeiről. "Ezt minden gyógyszertár számára nem írnánk elő, egy lehetőségként szerepelne" – tette hozzá a szövetség elnöke.
További részletek az InfoStart cikkében.