A hazai mentőtisztképzés és az egységes, egész országot átfogó szervezeti felépítés pedig világszerte példaértékű.
A nyári szezon az Országos Mentőszolgálat életében nemcsak a megerősített szolgálatokról és fesztiválokon való segítségnyújtásról szól, hanem az új mentőautók és munkaruhák érkezéséről is, amelyek tovább javítják a mentés színvonalát. Csató Gábor, a mentőszolgálat főigazgatója a Magyar Időknek úgy nyilatkozott, idén jelentősen növekedett a közterületi rosszullétek túlélési aránya. A hazai mentőtisztképzés és az egységes, egész országot átfogó szervezeti felépítés pedig világszerte példaértékű.
A főigazgató a lap kérdésére elmondta: 2018 első negyedévében jól láthatóan javult a közterületi újraélesztések túlélési aránya az előző évekhez képest. – Még elemezzük az adatokat, de ebben valószínűleg szerepet játszik, hogy – például a több ezer középiskoláshoz eljutott Wake Up kampánynak köszönhetően – egyre többen tudnak és mernek újraéleszteni a laikusok közül. A Szív City mobilapplikációt is több mint tízezren letöltötték már, használata egyre több sikeres újraélesztést eredményez, és egyre jelentősebb a segíteni akarók száma – tette hozzá.
Az idei fejlesztések közül kiemelkedik a 117 új mentőautó, amelyek hátsó légrugói jóval kényelmesebbek mind a beteg, mind a mentődolgozók számára, valamint nagyobb teljesítményű benne a légkondicionáló.
– Egy hónapon belül megérkezik az első húsz, augusztustól pedig folytatódik a kiszállítás, így jövő év elejére hat év alá csökken az OMSZ gépjárműveinek átlagéletkora, s ez egész Európában különlegesnek mondható – jelentette ki Csató Gábor. Az új munkaruhákat pedig már a hét folyamán az összes régiós raktár megkapja, így egy hónapon belül minden mentődolgozó az új, prémium minőségű garnitúrát viselheti.
– A szakmai igények folyamatosan megkövetelik költségvetésünk fejlesztését, de úgy érzem, munkateljesítményünk a ránk fordított forrásokat megfelelően igazolja vissza – fogalmazott Csató.
A mentőszolgálat teljes digitalizációja is a célok között van, ennek részeként novemberben csatlakoznak az elektronikus egészségügyi szolgáltatási térhez. – Hiszek abban, hogy a XXI. századi mentőszolgálatot építjük, nemcsak infrastruktúrában, hanem megbecsülésben, munkahelyi környezetben is – hangsúlyozta a főigazgató. A teljes interjú itt olvasható