A bohócdoktor szerint 90 százalékban a mentális erőn múlik, hogy valaki felépül, vagy sem.
Emberfeletti küzdelem során jutottak el egy kolesz szobából amerikai világversenyre, a színpadról a kórházba, az állatorvosi rendelőből atlétika világbajnokságra, egy gyógyíthatatlan betegség árnyékából a rivaldafénybe. A Portfolio rendezvényén négy nagyszerű magyar ember mesélt arról, hogyan értek el nagy sikereket - írja a penzcentrum.hu.
...
Dr. Lala, a bohócdoktor
Balogh László a ’70-es évek végén az állami artistaképző bohócszakán végzett, így ő az egyik a hat bohócból az országban, akinek erről papírja is van. Három társával együtt nagy színpadi sikereket értek el, hetekkel az előadásaik előtt elfogyott az összes jegy, majd a tévé is felfigyelt rájuk, és két éven keresztül műsoruk is futott.
Ezt követően egy neves, svájci cirkuszhoz szerződött néhány hónapra. Amikor hazatért, egy művelődési házban dolgozó ismerőse kérte meg, hogy menjen el a kórházba "bohóckodni". Először nagy ellenállást tapasztalt a kórház részéről, de a Patch Adams című film nagy változást hozott. Balogh László e-mailben megkereste azt a bohócdoktort, akiről a főhőst mintázták, és megkapta az engedélyt tőle, hogy honosítsa az általa kitalált bohócdoktori viziteket.
Főként tumoros betegeket látogat, és elmondása szerint nem feltétlenül kell nevettetni, egy jó beszélgetés, ami maradandó élményt okoz a gyereknek, sokkal többet jelent. Ha nem tud ilyen maradandó élményt adni, akkor azt egy elvesztegetett napnak tekinti. Orvostanhallgatók és gyakorló orvosok is gyakran elkísérik a vizitekre, hogy megtanulják, hogyan kommunikáljanak a gyerekekkel, ugyanis ez az egyik legfontosabb lépés a gyógyításhoz.
Nem vitatja az orvostudomány eredményeit, de véleménye szerint a 90 százalékban a mentális erőn múlik, hogy valaki felépül, vagy sem.
További részletek a weboldalon.