A munkavállalók 24 százaléka azért döntött a füllentés mellett, mert kínosnak érezte a valódi munkakörét, 22 százalék a céget szégyellte.
Kínos vagy éppen bonyolult munkakörük miatt is állítottak már valótlant a magyar munkavállalók arról, valójában miért kapják a fizetésüket – derül ki a Profession felméréséből. De nem csak másoknak füllentünk a munkánkról: minden negyedik emberrel előfordult már, hogy nem mondott igazat a munkahelyén a kollégáinak vagy a főnökének. Többeknek ez az állásába került, írja a Világgazdaság Online.
A magyarok többsége – tízből hatan – szokott a barátaival, ismerőseivel a munkájáról beszélgetni, és bizony előfordul, hogy ilyenkor nem őszinte. Saját bevallása szerint az emberek 14 százalékával fordult már elő, hogy letagadta a munkáját vagy munkakörét mások előtt – derül ki a Profession ezerfős, reprezentatív mintán végzett online felméréséből.
A legtöbben (45 százalék) a pontos munkakörükkel kapcsolatban lódítottak, sokan a fizetésükről nem mondtak igazat. De a munkahelyéről, a konkrét pozíciójáról vagy éppen a főnökéről sem mindenki mond igazat egy-egy baráti beszélgetés során. Érdekesség, hogy a pályakezdők nagy része arról vallott, hogy a munkahelyével kapcsolatban állított már valótlant.
A munkavállalók 24 százaléka azért döntött a füllentés mellett, mert kínosnak érezte a valódi munkakörét, 22 százalék a céget szégyellte, ahol dolgozik. Minden harmadik válaszadó számára pedig bonyolult lett volna elmagyarázni, pontosan mivel foglalkozik.