• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A meddőségi klinikák államosítása és a lélegeztetőgép-biznisz

Lapszemle 2021.06.15 Forrás: 444.hu
A meddőségi klinikák államosítása és a lélegeztetőgép-biznisz

Ha valaki azért megy magánklinikára, mert nincs ideje várni, vagy az államiban már lemondtak róla, akkor miért ne tehetné meg?

Demonstrációt tartottak vasárnap délután a Kossuth téren, amiért a kormány a maradék három meddőségi magánklinikát is államosítani akarja. Körülbelül ötven ember gyűlt össze a téren, ahova egy lombikprogramban részt vett civil édesanya, Kazinczy Krisztina szervezett tüntetést, miután május 28-án megjelent a Magyar Közlönyben a törvényjavaslat, ami ellehetetleníti a lombikprogramokkal foglalkozó magánklinikák működést. A demonstrációról a 444.hu tudósított.

Beszédében az esemény kezdeményezője, Kazinczy Krisztina arról beszélt, hogy az állami intézményekben hosszú várólisták vannak, miközben a meddőséggel küzdő nőknek a legnagyobb ellenségük az idő. Kazinczy Krisztina maga is részt vett állami kezelésekben, ahol úgy érezte, az orvosok sosincsenek képben, és nem vizsgálják meg rendesen, hogy miért nem sikerül teherbe esniük. Hangsúlyozta, hogy a tüntetés nem az állami intézmények ellen szól, de feltette a kérdést, hogy „ha valaki azért megy magánklinikára, mert nincs ideje várni, vagy az államiban már lemondtak róla, akkor miért ne tehetné meg?”

A másik felszólaló, Lantos Gabriella egészségügyi közgazdász, az egyik magánkézben lévő klinika egykori igazgatója volt, aki arról beszélt, hogy eleinte nem értette, hogy mi szükség van a szféra teljes államosítására, de aztán közelebbről is megnézte az Emberi Erőforrásfejlesztési Operatív Program pluszt, ami kimondja, hogy a cél: „A minőségi, fenntartható és megfizethető szolgáltatásokhoz való egyenlő és időben történő hozzáférés megerősítésével, az asszisztált reprodukciós (IVF) centrumok támogatása – többek között a »kliensbarát« körülmények megteremtése, szolgáltatásaik fejlesztése, az eszközellátás javítása révén.”

Lantos szerint ez azt jelenti, hogy uniós pénzeket akarnak a reprodukciós centrumok felújítására és felszerelésére költeni. Továbbiak a cikkben