• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A megalázó bérekről is szó volt az orvosszövetség találkozóján

Lapszemle Forrás: feol.hu

Az egészségügy megmentéséről rendezett rövid összejövetelt a kórházban a Magyar Orvosszövetség.

Rövid, de hatásos összejövetelt rendezett kedden délben a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház előcsarnokában a Magyar Orvosok Szövetsége. De: nem csak ott, és nem csak ők! Az akció ugyanis ebben az időpontban négy országban: Csehországban, Szlovákiában, Lengyelországban és hazánkban minden olyan kórházban lezajlott, ahol az orvosszakszervezetek csatlakoztak az úgynevezett Visegrádi Chartához. E négy ország a rendszerváltáskor alakította meg a visegrádiként ismert csoportot – olvasható a feol.hu portálján.

A Magyar Orvosok Szövetsége (MOSZ) a Magyar Orvosi Kamara mellett működő önkéntes, szakszervezeti jogokkal rendelkező érdekvédelmi szervezet. Alapvető célkitűzése: megteremteni az orvosok (és az egészségügyi személyzet) körében az uniós szintű kereseti és szociális viszonyokat. Ezért csatlakoztak 2011. őszén az orvosok Visegrádi Chartájához.

A déli kórházi rendezvényen dr. Gujás Márta reumatológus osztályvezető szakfőorvos (aki j-vel írja a nevét), a MOSZ közép-magyarországi régiójának területi vezetője elmondta: a visegrádi országok a rendszerváltás után hasonló helyzetbe kerültek, ezért akarják felhívni a figyelmet az egészségügy mai állapotára. Nem kapják meg ugyanis a társadalmi össztermékből a működéshez szükséges összeget – fűzte hozzá a szakfőorvos.

Követeléseik: a közfinanszírozott egészségügyi ellátás keretein belül járó szolgáltatáscsomag pontos meghatározása, annak reális értéken történő, naprakész, inflációkövető finanszírozása. Egészségügyi életpályamodell, a mindenkori nemzetgazdasági átlagbér másfél-háromszorosának elérése, ehhez igazítva a szakdolgozók bérét. A munkaterhelés összhangba hozatala a dolgozók privát szférájával, az Európai Munkaidő Direktíva betartása. Szakmai autonómia. A hatástanulmányok, előkészítés nélkül végzett privatizáció felfüggesztése.

Összefoglalva: az orvosok és szakdolgozók nem akarnak másodrendű polgárok lenni az Európai Unióban, az egészségügy területén sem! – adja hírül a portál, amely azt is megírja, hogy látogatási tilalmat rendeltek el a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház infektológiai osztályának "A" oldalán a megyei kormányhivatal népegészségügyi szakigazgatási szervének javaslatára - áll a kórház főigazgató főorvosának, dr. Mészáros Lajosnak a közleményében. Az érintett helyen ugyanis a clostridium difficile kórokozó miatti hasmenéses megbetegedések száma nagyon megszaporodott, elérte a járvány szintjét.

A többi osztályon a megszabott időben megengedett a látogatás – emeli ki a portál.