Az új tagság szeretne aktív részese és nem csak elszenvedője lenni azoknak a reformfolyamatoknak, amelyeket a szakállamtitkárság elindított.
Pintér Sándor kíváncsi a véleményünkre – mondta a MedicalOnline-nak Meglécz Katalin, a Magyar Orvosi Kamara (MOK) titkára.
– Önt 2019-ben, az Újratervezés csoport támogatásával választották a MOK titkárának, ám eddig nemigen ismerhettük meg. Miért?
– Hivatásos katonaként dolgoztam, ebbéli minőségemben és a honvédség szigorú nyilatkozattételi szabályai miatt látványosan nem vehettem részt a kamarai munkában, ugyanakkor a háttérben aktív részese voltam az elnökség tevékenységének, különösen a jogi, szabványosítási területeken.
– A kötelező kamarai tagság felszámolása óta sikerült magára találnia a kamarának?
– Az áprilisi határidőt megelőzően nagy nekibuzdulással vetettük bele magunkat a tagok visszatoborzásába, de az elnökségi munka ugyanúgy folyt tovább, abban nem történt fennakadás. Azt tapasztalom viszont, hogy azok a tagjaink, akik a maradás mellett döntöttek, sokkal aktívabbak lettek. Több megkeresés érkezik hozzánk, és olyan új munkacsoportok alakultak, vagy alakulnak, mint a vállalkozói, a szakrendelői vagy a finanszírozási.
– Mi ösztönözte ezek létrehozását?
– Az „új” tagságot érdekli az egészségügy jövője, szeretnének aktív részesei és nem csak elszenvedői lenni azoknak a reformfolyamatoknak, amelyeket az egészségügyi államtitkárság elindított, és amelyek jegyében újraindultak az egyeztetések az ágazatért felelős minisztérium és a kamara között. Az elnökségnek régi meggyőződése, hogy a szervezeti életben nemcsak a területi elvű, de a szakmai, érdekcsoportok szerinti szerveződésekre is szükség van.
A teljes interjú a medicalonline.hu-n olvasható.