• nátha
    • Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

      Kutatók vizsgálják komolyan, létezik-e férfinátha?

    • A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

      A nátha ellen a mai napig nem tudunk mit tenni

    • Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

      Két náthagyógyszert el kellene felejteni - tiltás lehet a végük

  • melanóma
    • Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

      Drámai mértékben nő a melanomás esetek száma

    • Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

      Fényvédelem, önvizsgálat és tudás: együtt védenek a bőrrák ellen

    • A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

      A Szigeten is keresd a „rút kiskacsát”!

  • egynapos sebészet
    • Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

      Egynapos sebészet Pakson: hamarosan újraindulhat az ellátás?

    • A kecskeméti kórház orvosa lett az Egynapos Sebészeti Tagozat elnöke

    • Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

      Egy év alatt több mint 3000 műtét a kecskeméti egynapos sebészeten

A műtőt cserélte fel egy falusi rendelőért dr. Régi Lajos

Lapszemle 2023.01.30 Forrás: teol.hu
A műtőt cserélte fel egy falusi rendelőért dr. Régi Lajos

Végignéztem a korosztályomon, 58 éves vagyok és azt gondoltam, nem biztos, hogy továbbra is annyira kell pörögnöm, mint eddig.

Nem is tudják, milyen szerencsések azok a zombaiak, akiknek a körzeti orvosuk a kiváló szakember, dr. Régi Lajos lett a múlt év júliusától. Az évtizedeken keresztül kórházban dolgozó altatóorvos, illetve intenzív terápiás szakorvos, aki évekig légi mentősként is dolgozott, úgy döntött, a nyugodtabb vidéki életet választja a pörgősebb kórházi helyett. A teol.hu kérdezte a szakorvost.

– Végignéztem a korosztályomon, 58 éves vagyok és azt gondoltam, nem biztos, hogy továbbra is annyira kell pörögnöm, mint eddig. A békésebb megoldást választottam – mondta.

Pedig Régi Lajos hosszú éveken keresztül, egészen 2015-ig Szekszárdon, a megyei kórházban dolgozott vállalkozói szerződéssel. Ebben az időben a légimentőknél mentőorvosként is vállalt ügyeletet. Ők voltak azok, akiket a legsúlyosabb esetekhez riasztottak és azonnal kellett cselekedniük. Ez az időszak azért szakadt meg, mert a megyei kórházban megváltozott az ügyeleti beosztás rendje , így nem tudta összeegyeztetni a légimentőzést a kórházi munkával. Pedig nagyon szerette – tette hozzá. 

Hogy mennyiben változott meg az élete, erről így beszélt: – Más lett a munkabeosztásom, kiszámíthatóbb a munka. Természetesen rendelési időn kívül is elérhetőek vagyunk Szabó Anett körzeti szakápolóval együtt, és bármikor felhívhatnak a betegek telefonon is. Korábban az intenzív osztályon kezelt, életvégi helyzetben lévő beteg hozzátartozóját felkészíteni a veszteségre alig volt idő. A háziorvosi munkakörben ezt sokkal emberségesebben lehet kezelni.  Most 1400 fős a körzetem, családiasabb a légkör, előbb-utóbb mindenkit megismerek majd. Ebben sokat segít az asszisztensem, aki helyi és ismeri az embereket, azok történeteit. Úgy tapasztalom, nagyon sok embernél fontos, hogy meghallgassák, beszéljenek vele nem csak a betegségéről, és nem csak akkor, amikor gyógyszert jön felíratni. A kórházban erre kevesebb lehetőség volt.