Hosszú távon ez megakadályozza a demokratikus struktúrák kritikus hozzájárulását a politikusokhoz és a döntéshozókhoz.
A Hesseni Állami Orvosszövetség (LÄKH) küldöttgyűlése aggódik az Orvosszövetség magyarországi helyzete miatt - írta az erzteblatt.de. Ennek hátterében az áll, hogy Magyarország eltörölte a kötelező tagságot az Országos Orvosszövetségben (Magyar Orvosi Kamara - a szerk.), miután az orvosi szakma képviselőjeként az kritikusan nyilatkozott az egészségügyi politikáért felelős személyekről - fogalmazott a lap. "Hosszú távon ez megakadályozza a demokratikus struktúrák kritikus hozzájárulását a politikusokhoz és a döntéshozókhoz" - szögezte le a közgyűlés.
A hesseni küldöttek Bad Nauheimben rámutatnak, hogy a kamarák a demokratikus együttdöntési alapkövei. „Az önigazgatási feladataikkal és az egészségpolitikai kérdésekben ezek a szervezetek a politika és a közintézmények partnerének, tanácsadójának és korrekciós munkatársának tekintik magukat. Ez a demokrácia a gyakorlatban” – fogalmazott a kamarai közgyűlés.
A küldöttek felszólították a Német Orvosi Szövetséget (BÄK), hogy támogassa a kamarák európai szintű jelentőségét, fogjon össze a többi kamarai intézményekkel az olyan politikai támadások ellen, mint amilyen Magyarországon történt, és érzékenyítse a politikusokat Németország és Európa szerte a tendencia veszélyeire.